Harry Potter a prekliate dieťa

Joanne Rowlingová je britskou autorkou všetkých knižných publikácii Harryho Pottera. Jej najnovšie pokračovanie príbehu o jedinečnom čarodejníkovi je obsiahnuté v špeciálnom vydaní scenára zo skúšok divadelnej hry.

Devätnásť rokov potom čo Harry Potter porazil najobávanejšieho temného čarodejníka a zabezpečil kúzelníckemu svetu mier, čelí novým životným výzvam. Stal sa zamestnancom Ministerstva mágie a trojnásobným otcom. Vďaka jeho vypätému vzťahu so svojim najmladším synom nás príbeh zavedie nielen do súčasného sveta, ale aj do toho zabudnutého.

V konkrétnom diele chýba mnoho obľúbených postáv, no máte možnosť sa stretnúť aj s tými, ktoré už príbeh opustili. V deji sa vyskytnú aj úplné nové charaktery.  Hlavní hrdinovia sa v tejto publikácii dostali do pozície rodičov. Nie sú to deti, ktoré medzi sebou bojujú ale dospelí čarodejníci, ktorí sa snažia urobiť všetko tak, ako je správne. Ako veľký mínus vnímam to, že sa do deja zapojilo iba jedno z Potterových detí a zvyšné dve sa v ňom objavili len minimálne.

Publikácia nie je písaná rovnakým štýlom, ako sme boli u autorky zvyknutí. Môže za to dialógový spôsob podania knihy. Prepis scenára prináša množstvo rozhovorov a ľahké čítanie. Dej ma veľmi rýchly spád, a preto čitateľom hrozí, že dielo dočítajú už behom niekoľkých hodín.

Po jazykovej stránke je kniha napísaná výborne. Nenachádzajú sa v nej žiadne gramatické chyby a ani slovné spojenia, ktoré by čitateľa vyrušili. Obálka knihy je svojou žltou farbou nápadná ale nie vulgárna. Ilustrácia, ktorá sa na nej nachádza, je jediná v celej publikácii a zobrazuje hlavnú myšlienku príbehu. Knihu odporúčam každému, kto mal o predošlé romány záujem. Autorka vyťažila z deja opäť maximum.

Autor: Jana BartošováPridaj komentár