Internát C-blok začnú rekonštruovať

Katolícka univerzita v Ružomberku (KU) začne v najbližších mesiacoch s rekonštrukciou internátu na Hrabovskej ceste. Z eurofondov Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej Republiky získala takmer 2,5 miliónov eur, čo je asi 95 % výdavkov. Zvyšných 5 % použije KU z vlastných zdrojov.

images (1)   

         Vzniknúť by tak malo tridsať nových izieb, šesť spoločenských priestorov, päť kuchyniek a štyri práčovne. Z pôvodných 89 ubytovacích miest, ktoré študentský domov poskytuje, tak vznikne priestor na ubytovanie pre 146 študentov. Cieľom je hlavne zlepšiť kvalitu poskytovaných služieb pre študentov, keďže najmä spoločné hygienické zariadenia sú v nevyhovujúcom stave. Plán projektu hovorí o zrekonštruovaní budovy do tretieho štvrťroku 2015.

„Úspešné získanie ďalších eurofondov je dôkazom kvalitného manažovania našej univerzity a potvrdením jej rozvoja, ktorý sa neskončil len úspešnou výstavbou univerzitnej knižnice, ale pokračuje realizovaním nových ambicióznych projektov,“ dodal rektor KU Tadeusz Zasępa.

V objekte pribudnú aj sklady, dielne, kancelárie a taktiež aj dva výťahy, ktoré ocenia predovšetkým imobilní študenti.

„Myslím si, že je to prínos pre študentov, keďže budú mať lepšie podmienky na bývanie a najmä na učenie. Bude to mať určite pozitívny vplyv na učenie v skúškovom období,“ povedala Mária, študentka filozofickej fakulty.

KU poskytuje až dvanásť ubytovacích zariadení, kde môžu študenti bývať. Blok C je však najbližšie k dvom najväčším fakultám, pedagogickej a filozofickej, na ktorých študuje najviac študentov. Vytvorením väčšej kapacity ubytovania tak vznikne priestor pre viacerých študentov, ktorí bývajú v bytoch po celom Ružomberku.Pridaj komentár