Internet a televízia medzi mladými jednoznačne vedú

Študentov vysokých škôl sme sa opýtali, ktorému médiu dôverujú najviac a ktoré najčastejšie využívajú.

„Jednoznačne  najviac  dôverujem televízií, pretože si myslím, že je to najspoľahlivejší druh média,  informácie môžem nielen vidieť, ale aj počuť. Najviac využívam rozhlas a televíziu, kvôli tomu že na čítanie novín veľmi čas.“  ( Žaneta, 19, študentka žurnalistiky )

„Rádio nemáme, tlač nemám kedy čítať a televíziu nepozerám. Na internete bývam dosť často, ale nič tam nečítam, takže neviem ako ti mám odpovedať.“   ( Jakub, 23, študent zdravotníctva )

„Je veľmi diskutabilné hovoriť o tom, ktorému médiu najviac dôverujem. Vo všetkých médiách, či je to rozhlas, tlač alebo televízia, nie je vylúčené zavádzanie a podávanie nepravdivých informácií. Ako mladý človek však najviac, ako väčšina ľudí v mojom veku, inklinujem k televízií. Keďže som optimista, informáciám podávaným v médiách zväčša dôverujem.“  ( Matúš, 20, študent žurnalistiky )

„Ako mladý človek najviac využívam internet a najviac mu aj dôverujem. Na televíziu nemám čas.“      ( Štefan, 23, študent Akadémie Policajného zboru )

„Keby som si mala vybrať, sú to asi noviny, teda print.  Ide to cez viacero ľudí a do tlače sa nepusti tak hocičo … no najviac počúvam rádio, pretože sa dá pohodlne počuť, čo sa deje, aj pri inej práci, na noviny a televíziu si treba urobiť čas.“   ( Martina, 19, študentka žurnalistiky )

„Najviac preferujem internet kvôli dostupnosti informácií, ktoré sú voľne šíriteľné. Z internetových stránok preferujem najmä Youtube, kde odoberám rôzne vedecká a zábavne kanály. Preto internetu dôverujem najviac.“  ( Dušan, 19, študent informatiky )Pridaj komentár