Ján Košturiak: Objavujte svoje povolanie

Autor publikácií z oblasti manažmentu Ján Košturiak prednášal o podnikaní, aktuálnych hospodárskych tendenciách a o hľadaní povolania.

Ružomberok. Karmelitánske nakladateľstvo (KN) zorganizovalo 27. marca 2014 v jezuitskom Kostole povýšenia Svätého kríža prednášku s názvom Od zamestnania k povolaniu.
,,Téma prednášky úzko súvisela s námetom najnovšej knihy od Jána Košturiaka Povolanie. Mala ľuďom ponúknuť riešenie ako sa môžu dostať od obyčajnej práce, ktorá ich nebaví k tomu, aby bola niečo viac, ako len obyčajným zamestnaním,“ uviedla zástupkyňa KN Dana Jacečková.
Aj podľa slov autora knihy Jána Košturiaka je hľadanie povolania veľmi dôležité: ,,Ľudia by nemali čakať, že im ho pohľadá niekto iný, mali by cítiť, čo ich napĺňa, teší a kde sa cítia užitoční.“
Hľadanie svojho poslania je dôležité i z ekonomického hľadiska. Miliarda obyvateľov planéty je bez práce a trikrát viac ich žije denne z menšej sumy ako je 1,5 eur.
,,Mnoho ľudí nemá prácu, okrem toho sa všetky sektory v hospodárstve zmenšujú a rastie len sektor jediný – nezamestnaní,“ uviedol Ján Košturiak.
,,Vďaka prednáške som si uvedomil, že kresťanský názor na podnikanie a na prácu vôbec sa dosť výrazne líši od názoru sveta, v ktorom žijeme,“ podelil sa o svoje pocity z prednášky návštevník Milan.

Po jej ukončení sa uskutočnila v priestoroch jezuitského kláštora autogramiáda ku spomínanej knižnej novinke Povolanie.
,,Kniha je súbor úvah, kde som sa snažil ľuďom povedať, aby nad sebou začali uvažovať, sledovali, čo sa okolo nich deje a snažili sa nájsť zmysel v tom, čo robia,“ povedal Ján Košturiak.
,,Podobné akcie sa okrem Ružomberka uskutočnili i v Bratislave. Ich hlavnou úlohou je predstaviť autora ako takého,“ dodala Dana Jacečková.

Ján Košturiak je spoluzakladateľom firmy Fraunhofer IPA Slovakia. Je profesorom priemyselného inžinierstva, prednáša v Nemecku, v Česku a na Slovensku. Býva vo Varíne, je ženatý a má tri deti.Pridaj komentár