Janíček a Marienka: Lovci čarodejníc

Napadlo vám niekedy, čo sa stalo s Janíčkom a Marienkou po tom, čo zneškodnili zlú čarodejnicu? Nie? Tak tento film vám to určite odhalí. Po známom začiatku tejto rozprávky sa prenesiete do typického stredovekého mesta, ktoré bojuje proti čarodejniciam.

Tieto nebezpečné dámy s lietajúcimi metlami majú vraj na svedomí únosy detí a tak starosta povolá slávnych lovcov čarodejníc: Janíčka (Jeremy Renner) a Marienku (Gemma Arterton). Súrodenci sa pustia po stopách únoscov s vervou sebe vlastnou a ich práca čoskoro začne prinášať výsledky. Bohužiaľ iné, než aké by si priali. Zistia totiž, že proti nim stoja sily mnohokrát mocnejšie než všetko, čomu museli dosiaľ čeliť. Napriek Janíčkovej cukrovke (ako malý sa raz prejedol perníkov) a Marienkinmu kostlivcovi v skrini, o ktorom sa nepatrí hovoriť, sa pustia do boja proti mocnej presile, ale či sa aj tentoraz dočkajú šťastného konca, je vo hviezdach. No a či sa im naozaj  podarí  oslobodiť deti a zvíťaziť nad temnými čarodejnicami, ostáva zatiaľ na vašej fantázii.

Ak sa však povie horor, každý divák automaticky očakáva skutočne desivé scény, po ktorých len ťažko pokojne zaspí. Tento akčný fantazijný horor, ako ho nazvali producenti a režiséri, však ani zďaleka horor nepripomína. Skôr akčný sci-fi trhák, natočený podľa motívov známej rozprávky, po ktorej zrejme vaše deti už nezaspia vôbec. Priznám sa, že začiatočné scény tohto filmu mi pripadali kadejaké, len nie rozprávkové, aj keď to bol asi prvotný zámer jeho tvorcov. Obsadenie kvalitných hercov však narovnalo demotivujúce pasáže filmu a stal sa tak omnoho viac pozerateľným. Aj keď so zbraňami a niekedy až príliš agresívnymi bojovými scénami. V každom prípade ho odporúčam pre priaznivcov jemných hororov s rozprávkovými motívmi pri dlhých, chladných a hlavne tmavých večeroch.

autor:  Zuzana Budzáková
foto: refresher.skPridaj komentár