Jednoducho sa naň nemá zabudnúť

Film, na ktorý sa už podľa názvu nemá/nedá zabudnúť. Príbeh o dvoch životom ťažko skúšaných ľuďoch, ktorých osud paradoxne spojí smrťou. Obaja pocítili stratu blízkej osoby a poznačilo ich to na celý zvyšok života. Tragická lovestory plná dramatických prvkov, dejových zvratov a neočakávaného konca. Nie je tou typickou romantickou drámou a už vôbec nie s happy endom na jej konci. Je vytvorená ako pilulka plná vášne, citu, zaujímavého prelínania dejovej línie od začiatku až do konca. Je takisto veľmi emotívne nabitá a všetky strasti a útrapy zaľúbeného páru sa vám odohrávajú pred očami, akoby ste žili život spolu s nimi. Aj keď len v pozícii diváka.

Dej nemôže začať ničím zaujímavejším ako je smrť, ktorá vás priamo usadí do atmosféry filmu. Začiatok je chladnokrvný a vyvedie vás z omylu o akejkoľvek romantike. Maličké dievčatko( Emily de Ravin) čaká s mamou na vlak. Boli však v nesprávny čas na nesprávnom mieste. Okradli ich a matku postrelili, pričom následne na zranenie zomiera, priamo pred očami svojej dcéry. Nasleduje niekoľko sekundová čierna obrazovka, ktorá dokonale zachytáva život mladého dievčaťa, poznačeného vraždou matky. Po nej však skočí nová dejová línia a to o 10 rokov ďalej, ktorá prinesie novú tvár, tú mužskú. Príbeh 21-ročného Roberta Pattinsona však nie je od začiatku jasný a dej dramatizuje postupne. Jeho tajomstvo je nejasné, zakamuflované a očakávate, že je pred vami niečo zastierané, pretože správanie mladíka si to vyžaduje. Celým tajomnom je smrť brata hlavného hrdinu. Jeho život je tým natoľko poznačený, že mu každý deň píše list a má pocit, že sa s ním zhovára. Tu si poviete, že konečne viete prečo ten názov filmu. Ale to nie je ani zďaleka tak!

Tragédiou omotaný príbeh vás stavia do pozície hltača mladého romániku. Čakáte však, že niečo príde, že ich príbeh je natoľko tragický, že ich šťastie nemôže trvať dlho. Pridáva sa rovnako komplikácia zo strany otca hlavnej hrdinky. Partnerské odlúčenie, však nie je riešením a nájdu si cestu ku sebe naspäť. Slová „nezabudni na mňa“ sa na konci tlačia na ústa samé. Ich životy sú natoľko prepletené, že sa táto dráma oplatí pozrieť a nie raz. Pritlačí vás tak, že neostane ani jedno oko suché.Pridaj komentár