Jozef Jarab : Mienku univerzity vytvárame všetci

 

Prvý utorok s hosťami na Katolíckej univerzite v Ružomberku otvorilo vedenie Katolíckej univerzity.
Predstavili sa  Jozef Jarab, ,Jana Moricová, Janka Bednáriková a František Trstenský. 

RUŽOMBEROK.   Vedenie Katolíckej univerzity (KU) sa v Univerzitnej knižnici v utorok 30.9.2014 o 16.16 stretlo najmä so zaujímavými otázkami študentov. Tá, ktorá všetkých zaujala a prinútila sa zamyslieť sa týkala negatívnej mienky o univerzite pred verejnosťou.

 

O inaugurácií nového rektora KU Mons. prof. ThDr. Jozefa Jaraba, PhD. sa už napísalo dosť. Študentov naďalej zaujíma ako sa vedenie KU snaží zlepšiť možnosti na univerzitnej pôde. Ako sa snaží očistiť dobré meno, ktoré bolo pošliapané médiami. Na akých nových projektoch sa pracuje alebo či niektoré študijné programy neprídu o akreditáciu.

 

Vyjadrenie hostí prinútilo nejedného nadšeného poslucháča k zamysleniu. Vedenie stále pracuje na tom ako zlepšiť podmienky štúdia. Univerzita sa výrazne posilnila v počte docentov a magistrov. Študenti by nemali mať strach ani zo zrušenia akreditácie. Treba spomenúť aj obrovskú prácu, ktorú vykonáva Univerzitné pastoračné centrum Jána Vojtašáka.

 

Doc. ThDr. PaedDr. František Trstenský PhD.  obrazne povedal, že aj sliepka môže sedieť na zlatom vajci. Je to však zbytočné, keď nekotkodáka. Najväčšiu dobro, ktoré môžeme pre univerzitu vykonať je šíriť dobré meno medzi všetkých. Niet predsa takej činnosti, ktorá by nemohla byť lepšia.
Na záver odkaz pre všetkých študentov od prof. ThDr. Jozefa Jaraba: Rád by som na túto pôdu preniesol slová, na ktoré sa v dnešnom svete zabúda. Ďakujem, prepáč, odpusť, nehnevaj sa. Keby som mal takú možnosť, každého študenta by som osobitne previedol po univerzite a venoval mu svoj čas. Katolícka univerzita je veľké spoločenstvo. Dobrú, ale samozrejme aj tú zlú mienku vytvárame predsa my . Ľudia, ktorých sa spoločenstvo Katolíckej univerzity priamo týka.

 

images

 

Zábojníková AnnaPridaj komentár