JT je späť

Justin Timberlake ohlásil comeback a spečatil ho pred niekoľkými dňami vydaním tretieho štúdiového albumu s názvom The 20/20 Experience. V januári uvidela svetlo sveta jeho prvá pieseň Suit and Tie, v ktorej spolupracuje s rapperom Jay-Zim. Hneď po nej nasledovala Mirrors, ktorá neopustila rebríček Billboard Hot 100. Justin sa nám predstavuje s novým, do bodky upraveným lookom elegantného muža a album je rovnako výborne upravený a skomponovaný.

Pri počúvaní budete otvárať ústa, po vypočutí budete nadšene tlieskať a žasnúť, kde sa to v tom chlapovi vzalo. Je nový, svieži, moderný a ľahko uveriteľný. Započúvate sa do každej jednej piesne a album vám doslova pretečie pomedzi hudobné zmysly. Stále sa však drží svojej R&B tváre a zaujímavého prelínania a mixovania hudobných štýlov. Je nabitý zmyslom pre detail a v pesničke nájdete alebo si predstavíte čokoľvek, čo chcete. V tomto je album nenahraditeľný. Zapĺňa vašu fantáziu, ukľudňuje a pravdou je, že jeho sila naozaj nespočíva v ani jednej rýchlej a dynamickej piesni, čo sa mu na druhej strane dá aj vyčítať. Po vypočutí pochopíte, že album nebol vytvorený na tanečné kreácie, ale je plný lásky, kľudu a v tom je nová Justinova sila, z ktorej čerpá.

Justin však zostal aj pri svojich verných zbraniach, ktorým bol počas jeho kariéry od násťročného chlapca, príbeh odohrávajúci sa na javisku a za mikrofónom. Ku albumu sa vyjadril: „ V textoch ku mojim novým piesňam naznačujem, že ide o meniacu sa povahu osobnosti.“ Justinova myšlienka ukázať vo svojich piesňach ako hlavný motív lásku a obnoviť jej už dnes staromódnu tvár a galantnosť sa ukázalo ako správny ťah na bránku a comeback sa dá považovať za neuveriteľne úspešný. Niet pochýb o tom, že odchod mu dal obrovskú príležitosť ako znova zažiariť a misia bola dokončená. Nedá sa však povedať, o čo je lepší, ale jeho zmena je výrazná a dokáže kamkoľvek priniesť hudobný zážitok. Konečne sa v jeho piesňach atmosféra stala hmatateľnou, príbeh odohrávajúci veľkú časť albumu príjemným zážitkom a celkový dojem zase na chvíľu neprekonateľným.Pridaj komentár