Jude Antoine chválil v Ružomberku

Modlitba chvál v Ružomberskom kostole v Rybárpoli sa konala so vzácnym hosťom, Malajzijčanom misionárom Jude Antoine.

Jude Antoine už od roku 2002 prichádza na Slovensko a ohlasuje Božie evanjelium. Ako je už zvykom zavítal aj do Ružomberka, kde mal 02.12.2014 v Rybárpolskom kostole modlitbu chvál. Hlavou témou bolo BOŽIE KRÁĽOVSTVO.

,,Viera je svetlo, ktoré si prijal v krste a toto svetlo musíš chrániť. Preto potrebuješ spoločenstvo, ktoré ti pomôže ho ochrániť, aby mohlo horieť ďalej. Ak si sám, môžeš len ťažko budovať svoj duchovný život. Spoločenstvo je ovocím lásky Boha k nám a Ježiš chce, aby si sa stal súčasťou spoločenstva, do ktorého patrí on sám,“ povedal Jude.

Jude Antoine, je ženatý katolík a zároveň laický misionár. V rokoch  1993 – 1996 absolvoval na Malte Medzinárodnú katolícku školu evanjelizácie. Už 20 rokov pôsobí v službe misionára,  keď doteraz prešiel 33 krajín. Na Slovensko chodí od roku 2002. Prednáša na konferenciách Medzinárodnej katolíckej charizmatickej obnovy a na rozličných diecéznych stretnutiach.

Čo je modlitba CHVÁL ?
Boh sa nám prihovára neprestajne, a to rôznymi spôsobmi. Najčastejšie to voláme modlitba. Jedným so spôsobom sú chvály, kde sa ľudia stretávajú so živým Bohom. Kresťania veria, že Boh nehovorí iba cez tichú adoráciu a hlbokú modlitbu. Hlasnú hudbu, kreatívne vystúpenia a dobré vzťahy privoláva k sebe aj mladých ľudí. Veriaci môžu spevom chváliť Jeho meno, vzdať Mu vďaky, prosiť Ho o požehnanie pre iných, pre seba i pre celé mesto. Jednoducho môžu byť s Bohom ako s priateľom a zažiť dobrú atmosféru.
,, Zaujalo ma najviac to, aby sme my, ľudia, boli odhodlaní evanjelizovať a nebáť sa za svoju vieru,“ povedala Majka študentka 20 rokov.Pridaj komentár