Junior: Práca ma aj po toľkých rokoch baví a napĺňa

Moderátor FUN rádia Junior prezradil, aké je to pracovať pre jedno z najpočúvanejších rádií.

RUŽOMBEROK, 12. novembra 2013 – Na pôde Katolíckej univerzity sa uskutočnila beseda s Milanom „Juniorom“ Zimnýkovalom, organizovaná katedrou žurnalistiky. Študenti, ale aj vyučujúci mali možnosť vypočuť si príhody z moderovania, rady pre záujemcov o prácu v rozhlase a klásť mu otázky.

Junior sa snažil vykresliť bežný deň moderátora v rádiu a aké je to spolupracovať s jeho moderátorským partnerom Marcelom. Poukazoval na to, aké sú rozdiely medzi ranným a poobedňajším vysielaním, či prácou pre rádio a televíziu. „V poobednom vysielaní sme mali sloty medzi hudobnými vstupmi o dĺžke približne 7 minút. V rannom vysielaní musíme všetky informácie nahustiť do 2-3 minút,“ vysvetľuje. Objasňoval, ako to je s konkurenčným bojom medzi FUN rádiom a jednotkou na trhu, ale aj ako dlho trvá, kým sa na Slovensko dostane nejaká zahraničná skladba, či interpret. „Trvá pol roka až trištvrte, kým sa pesnička dostane zo sveta na Slovensko,“ opisuje.

Milan Zimnýkoval sa narodil 31. januára 1978. S rozhlasovým moderovaním začal ako druhák v univerzitnom rádiu PaF. Neskôr sa dostal do regionálneho rádia Flash, z ktorého po ôsmich rokoch prešiel do FUN rádia, kde pôsobí dodnes. Okrem práce v rádiu má skúsenosti aj s moderovaním na televíznych obrazovkách (pozn. aut.: Legendy Popu). V júni 2012 sa zosobášil s Antóniou Gondovou, s ktorou má štvormesačnú dcéru Alexandru.

 Pridaj komentár