Junior z Fun rádia: Kým som nebol druhák na vysokej škole, s rádiom som nič nemal

V priestoroch Univerzitnej knižnice Katolíckej univerzity (UK KU) sa 12. novembra konala beseda s Milanom Juniorom Zimnýkovalom, známym z Rannej šou s Juniorom a Marcelom z Fun rádia.

     Katedra žurnalistiky Filozofickej fakulty  KU  (FF KU) zorganizovala pre svojich študentov diskusiu s Juniorom z Fun rádia.

     „ Kým som nebol druhák na vysokej škole, s rádiom som nič nemal,“ prezradil Junior študentom žurnalistiky.

     S budúcimi moderátormi a redaktormi diskutoval o priebehu vysielania v rádiu a dal im rady v oblasti moderovania. „Je veľmi dôležité, pre koho idem vysielať. Mal by som mať odpozorované, čo poslucháča zaujíma a čo ho nezaujíma,“ poradil Junior vysokoškolákom.

     Keď sa ho študenti pýtali, podľa akých kritérií vyberá piesne do vysielania, povedal, že si robí štatistiku.

     Zimnýkoval tiež rozprával o tom, ako sa zoznámil s Marcelom a čo viedlo k vzniku ich moderátorskej dvojice. „Nemám nikoho, s kým by sa mi lepšie robilo,“ vyjadril sa Junior na adresu svojho kolegu.

     Popoludní prijal Junior pozvanie aj do relácie Popoludnie s Pulzom, ktorú si študenti mohli vypočuť na vlnách Pulzrádia.

     Milan Junior Zimnýkoval vyštudoval dejepis – angličtinu na Filozofickej fakulte Prešovskej Univerzity v Prešove. Prvýkrát stál za mikrofónom na vysokej škole v internátnom rádiu PaF. Nasledovala prax v regionálnom rádiu Flash, po ktorej prešiel do Fun rádia, kde je už deväť rokov.

      Od novembra 2009 tvoria s Marcelom Forgáčom zohranú moderátorskú dvojicu Junior a Marcel. September  2013 priniesol Rannú šou s Juniorom a Marcelom na vlnách Fun rádia. Obaja moderátori sú známi aj z televízie. Moderovali napríklad Legendy popu, Miss Universe Slovenskej republiky alebo hosťovali v Adela show.

Alžbeta Ladňáková

 

 

 Pridaj komentár