Junior z Fun rádia navštívil Katolícku univerzitu

Milan Zimnýkoval, známy pod prezývkou Junior, prijal pozvanie Katedry žurnalistiky Katolíckej univerzity v Ružomberku. V mediálnom centre viedol diskusiu.

RUŽOMBEROK, 12. novembra 2013 – V popoludňajších hodinách sa stretli zvedavci a priaznivci Juniora, aby s ním mohli debatovať o práci týkajúcej sa rádia či televízie. Rozprávalo sa o procese prípravy, o tom, ako funguje rádio a čo všetko je potrebné k vysielaniu. „Je veľmi dôležité uvedomiť si, pre koho idete vysielať. Mali by ste mať odpozorované, čo ho zaujíma a čo ho nezaujíma,“ vysvetľoval Junior.

Rannú, ako aj poobedňajšiu šou má na starosti iný tím, ktorý sa stará o to, aby bolo všetko pripravené. Je presne určený čas, aby relácia mala tempo a aby sa udržala pozornosť poslucháča. „V rámci vstupov mám rôzne postupy, ktoré musím dodržať. Väčšinou v prvých troch slovách poviem, počúvate Fun rádio, aby si poslucháč pamätal, ktoré rádio počúval.“

Rozprával o zážitkoch, ktoré častokrát skončili výbuchom smiechu aj počas živých vstupov. Telefonáty sa začali nahrávať, aby sa predišlo či už nepríjemným situáciám, alebo aj dlhým telefonátom. Zostrih slúži na to, aby poslucháč počul len dôležité informácie.

Svoju kariéru Junior odštartoval na Prešovskej univerzite v Prešove, kde študoval kombináciu dejepis – anglický jazyk. Pred mikrofónom ho mohli počúvať v internátnom rádiu PaF a neskôr aj v regionálnom rádiu Flash, kde pôsobil osem rokov. V súčasnosti pracuje vo Fun rádiu. Spolu s Marcelom Forgáčom tvorí moderátorskú dvojicu. Je známy aj ako tvár televíznych programov, ku ktorým patria Legendy popu či Miss Universe Slovenskej republiky.Pridaj komentár