Junior z Funrádia hovoril študentom o rozhlasovej práci

Študenti žurnalistiky si mohli vypočuť prednášku od známeho moderátora  Funrádia Milana Zimnýkovala. Ten hovoril o rozhlasovej práci, ale aj o jeho začiatkoch.

Ružomberok 12. novembra – Katolícka univerzita v Ružomberku (KU) pozvala na prednášku moderátora Milana „Juniora“ Zimnýkovala. Ten je známy z moderátorskej dvojice Funrádia Junior a Marcel. „Chcel som študentom poskytnúť možnosť stretnúť sa s mediálne známym človekom a zároveň človekom, ktorý má bohaté skúsenosti s rozhlasom, “ doplnil organizátor Michal Badín.

Junior hovoril študentom o začiatkoch jeho moderátorskej kariéry, ktorú štartoval v internátnom rozhlasovom štúdiu (IRŠ). Priblížil aj prípravu na vysielanie, ale rozprával aj o vtipných príhodách. „Som z ľudí, ktorí vyrastali v IRŠ. Bola v tom inšpirácia a motivácia, že sa to dá. Nebolo to o tom, že som sa zrodil z nejakej súťaže, kde sa hľadá talent. Študenti sa zaujímali hlavne o prípravu na vysielanie, pretože podľa môjho názoru je žurnalistika vybudovaná na základoch a pravidlách,“ povedal Milan Zimnýkoval.

Junior vysvetlil, aký je problém študentov. Hovoril, čím si musia prejsť, aby sa stali dobrými moderátormi. „Problémom mladých žurnalistov je ten, že všetci chcú byť Adela. Musia si však svoje odbicyklovať v IRŠ, alebo v regionálnom rádiu. Nebojím sa konkurencie, práve naopak. Moja prítomnosť na takýchto besedách je o tom, že hľadám nových ľudí,“ odporučil Junior žurnalistom.

Študentov zaujímal výber hudby, situácia vo Funrádiu, ale aj porovnanie jednotlivých rádií.

„Najviac sa mi páčilo, ako hovoril o vysielaní a o jeho príprave. Bolo to dlhé, ale vždy vedel niečím zaujať,“ povedala o prednáške študentka Klaudia.

„Zaujalo ma, ako hovoril o výbere hudby a o sledovaní poslucháčov, kedy si zapnú a vypnú rádio,“ dodal študent Marek.

Junior a Marcel donedávna robili popoludňajšie vysielanie. Dnes vysielajú dopoludnia. Táto dvojica je známa aj hitmi Zdena z Popradu.

Zuzana RojíkováPridaj komentár