K urnám pôjdu aj naši študenti

(Ružomberok, 11.11.2014) V sobotu 15. novembra rozhodneme, kto bude najbližšie štyri roky viesť našu obec, či mesto. V komunálnych voľbách budeme môcť voliť primátora, alebo starostu, a taktiež poslancov do mestského, alebo obecného zastupiteľstva.

Komunálne voľby sú zaujímavou témou aj pre študentov KU v Ružomberku. Väčšina opýtaných na otázku, či 15. novembra využijú právo voliť odpovedala kladne. „Bývam v malom meste a jeho napredovanie ma zaujíma. V sobotu si určite nájdem čas a pôjdem voliť,“ povedala študentka žurnalistiky Petra.

Niektorí študenti využijú aj právo byť volení. Do mestského zastupiteľstva v Revúcej by rád zasadol aj študent informatiky Dušan: „V našom meste žijem od detstva. Vidím nedostatky, ktoré by som vo funkcii poslanca chcel odstrániť a prispieť tak k rozvoju mesta.

Politológiu na KU vyštudoval súčasný starosta obce Veľké Zlievce Ivan Krahulec. Svoj post sa bude snažiť obhájiť po piaty krát: „Súčasné voľby sú o masívnej kampani a mnohokrát aj o osočovaní protikandidátov. Štyrikrát za sebou som dostal dôveru od občanov. Dúfam, že ľudia si vyberú správne.“

Volebné miestnosti budú v sobotu 15. novembra otvorené v každej obci a meste od siedmej hodiny ráno do ôsmej hodiny večer. Komunálne voľby sú poslednými vo volebnom roku 2014. Očakáva sa v nich najvyššia účasť voličov. Najbližšie by sme sa k urnám mali dostať v roku 2016 pri voľbách do národnej rady.

Matúš BystrianskyPridaj komentár