Kam sa vybrať v okolí Ružomberka?

Škola, knihy, štúdium jednoducho patria k vysokoškolskému životu, ale byť celý týždeň ponorený len do štúdia, tiež nebýva šťastným a zdravým riešením. V okolí Ružomberka je hneď niekoľko pekných miest, kde sa dá dobre odreagovať a oddýchnuť si na čerstvom vzduchu.

 Hrabovo

Vodná nádrž a rekreačno-športová oblasť Hrabovo sa nachádza len niekoľko minút od Katolíckej univerzity v Ružomberku. Práve pre svoju malú vzdialenosť od školy a mesta, sa stáva vyhľadávaným miestom na prechádzky a odpočinok. Pre tých, ktorí nevedia miesto lokalizovať a ešte tam nikdy neboli, stačí sa vybrať popri hoteli Áčko smerom na Malinô Brdo, ktorého smer ukazujú viaceré reklamné bilboardy v meste, alebo sa jednoducho opýtať iného študenta.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Čebrať

Štadión pod Čebraťom alebo aj mesto pod Čebraťom, slovné spojenia, ktoré je možné počuť v spojení s mestom Ružomberok. Tento týčiaci sa vrch nemožno prehliadnuť zo žiadnej časti mesta. S výškou 1054 m. n. m. poskytuje pekný výhľad na mesto a okolie. Na vrchol vedie turistický chodník označený  značkami. Nejedná sa už o žiadnu prechádzku na pár minút, ako v prípade Hrabova, ale turistiku na 2 až 3 hodiny. Pri výstupe je možnosť vidieť Likavský hrad, pri peknom počasí aj Liptovskú Maru, Vysoké a Nízke Tatry.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pohľad na mesto z Čebraťa

Vysielač Mních

Neodmysliteľnou súčasťou panorámy mesta, ktorú taktiež nemožno prehliadnuť, je vysielač Mních, týčiaci sa nad mestom vo výške 657 m.n.m. Výstup naň je podstatne jednoduchší a rýchlejší ako na Čebrať. Z kopca je pekný výhľad na obec Likavku a jej okolie. Taktiež pri peknom počasí je možnosť vidieť Západné Tatry, Nízke Tatry a kúsok z Liptovskej Mary. Pre odvážnejších, ktorí sa rozhodnú vyliezť rebríkom po vysielači, sa naskytne pohľad na celé mesto.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na vysielači Mních 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pohľad na obec Likavka

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hrad Likava

Hrad v obci Likavka môže byť ďalším spestrením dňa a odpočinutia si od kníh. Prvá zmienka o hrade pochádza zo 14. storočia. Pôvodne strážil cestu z Považia na Oravu. Viacerí ho však poznajú v spojitosti s Jurajom Jánošíkom, ktorý tu bol väznený. Návštevníci si môžu pozrieť rozličné expozície, dokonca vyskúšať si, ako sa leží na dereši. Otváracie hodiny hradu je dobré si vopred pozrieť na internete, aby ste sem nemuseli ísť zbytočne. Záležia od mesiaca a jednotlivých dni v týždni. Vstupné je 2€, pre deti, študentov, dôchodcov a ZŤP len 1€.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V okolí Ružomberka je určite niekoľko ďalších miest, ktoré sa oplatí navštíviť a nájsť si pre ne čas. Okrem príjemného odreagovania sa od učenia, je to i možnosť, ako lepšie spoznať mesto a jeho okolie, v ktorom sme sa rozhodli študovať.Pridaj komentár