Kapela eSPé na čele s Bohom „burcovala“ dav

Známa gospelova skupina eSPé urobila na svojom koncerte poriadny rozruch. Okrem jedinečného zážitku, ktorý vychádzal z ich piesní, priniesli chlapci svetlo, nádej, pokoj a pravdu do sŕdc všetkých zúčastnených.

 

Slovenská hudobná 5 – členná skupina eSPé, spievajúca o Bohu, dňa 2. októbra krátko po 20:00 hod. vystúpila v Aule Jána Paula II., aby priniesla svedectvo o veľkosti nášho Pána. Chvály prekračujúce limity i hranice všedností sú len ľahkým predkrmom ich osobitého vystupovania. Celé vystúpenie sa nieslo v znamení príhovorov, rôznych svedectiev, ale hlavne spevu.

Už od prvej sekundy, keď na javisko vstúpil hlavný „frontmen“ kapely – Július Slovák, bolo jasné, že kultúrny zážitok je na svete. Desiatky fanúšikov, ktorí skupinu podporovali a hnali dopredu boli ako v tranze. Dávali o sebe vedieť viacerými spôsobmi. Jedni hlasno spievali, ďalší len v nemom úžase sledovali – a boli aj takí, čo sa chceli prostredníctvom chvál, tanca a zodvihnutej ruky dotknúť Ježiša. Približne deväťdesiat minútové vystúpenie prinieslo autentický rozmer, ktorý ocenilo aj mužské, ale prevažne dámske osadenstvo. Emócie v aule prežívali obe strany, jednak kapela ako aj publikum.

K slovu sa dostal aj otec Róbert Slotka, ktorý sa identicky a vecne prihováral a povzbudzoval. Spontánna spolupráca otca Róberta a kapely eSPé navodzovala príjemný kultúrny a duchovný obnos.

Z pohľadu diváka ma najviac dojala a zároveň prekvapila ľudskosť v mladých ľuďoch, ktorí neskrývali slzy. Boli tam aj takí, čo každé slovo či vetu prežívali intenzívne, do hĺbky.

Celý koncert zanechal v srdciach zúčastnených nezmazateľnú pečať božej prítomnosti. Veď ako povedal Ján Pavol II.: „Tým, že veríme a že sa viere oddávame, naozaj dávame odpoveď na Božie slovo a ono nepadá do prázdna, ale svojimi plodmi sa vracia k tomu, kto ho vyslovil.“Pridaj komentár