Kapela eSPé povzbudila prvákov

V stredu druhého októbra sa v Aule Jána Pavla II. uskutočnil koncert gospelovej  kapely eSPé. Tento koncert zorganizovalo Univerzitné pastoračné centrum (UPaC). Zúčastnili sa najmä prváci, ale aj ostané ročníky z jednotlivých fakúlt a  dokonca aj neštudenti KU.

 

Vedúci kapely Julo Slovák sa prihovoril najmä zúčastneným prvákom. Povzbudil ich na začiatok akademického roka, aby sa nebáli prekážok a ťažkostí, ktoré ich čakajú. „ Je to pre nás zvláštne a výnimočné hrať na takomto mieste,“ povedal za celú kapelu, „ale nemusíte si robiť poznámky,“ dodal so smiechom.

 Prihovoril sa nám aj duchovný správca UPaC  Róbert Slotka. Predstavil UPaC krátkou prezentáciu s fotografiami rôznych akcií, na ktorých sa s UPaC zúčastnili. Pozval všetkých prvákov, aby tiež navštívili UPaC. V osobnom svedectve priblížil svoj postoj k mladým, ktorý sa venujú službe Bohu. „Môžem povedať,  že som bol naozaj milo prekvapený z postojov mladých,  ktorí dokázali žiť z Božieho slova a byť verný službe aj popri svojim povinnostiam.“V závere koncertu kapela zahrala rytmické piesne, ktoré mnohých dvíhali zo stoličiek.

 

Kapela eSPé vznikla v roku 2003 ako chválový tím spoločenstva SP v Sliači. Vydali štyri štúdiové albumy a jedno live CD+DVD. Sú tiež súčasťou projektu GODZONE. Vedenie chvál kapely eSPé môžete vidieť a počuť na pravidelných stretnutiach spoločenstva SP v Sliači alebo na rôznych koncertoch doma aj v zahraničí.

 Autor: Alžbeta Filická

 

 

 

 Pridaj komentár