Karneval na KU sa skončil skôr, než sa začal

Karneval, ktorý mal zabávať študentov Katolíckej univerzity v Ružomberku (KU), museli organizátori zrušiť. Hlavným dôvodom bol nízky záujem.

Univerzitné pastoračné centrum Jána Vojtaššáka na KU naplánovalo karneval pre študentov na štvrtok 20. februára. Prihlásení by však nezaplnili foajé pedagogickej fakulty, kde sa mala akcia konať.

Katarína Mochnacká z organizačného tímu vysvetlila, že záujemcovia si nechávali kupovanie lístkov na poslednú chvíľu alebo si mysleli, že vstupenky sú už vypredané.

„Najväčším problémom bolo, že lístky si do stredy, čiže do dňa pred plánovanou akciou, kúpilo 18 ľudí vrátane organizátorov. Prišiel štvrtok a ľudia si chceli kúpiť lístok, čo bolo nemožné, pretože sme potrebovali nakúpiť občerstvenie v predstihu,“ hovorí K. Mochnacká. Aby mohli vôbec prvý karneval na KU zrealizovať, potrebovali pritom minimálne 40 prihlásených študentov.

K. Mochnacká si myslí, že neúspešnosť akcie nespôsobila propagácia, ktorá bola podľa nej viac ako dostatočná: „Mnohým ľuďom nevyhovoval termín kvôli tomu, že vo štvrtok  odchádzajú domov. Ak by sme však zorganizovali akciu na stredu, vyhovorili by sa, že na druhý deň majú vyučovanie a musia sa pripraviť.“ Potenciálnych účastníkov podľa nej odradila aj cena lístka, ktorá však pokrývala iba nevyhnutné náklady.

Pre návštevníkov pripravili hudbu, večeru, scénky, tombolu a rôzne súťaže. Ústrednou témou mali byť tradičné fašiangy; cieľom, aby sa študenti  odreagovali, zabavili a zahrali. Najkrajšia maska by sa stala kráľom karnevalu a za odmenu mala získať večeru pre dvoch.

Nevydarená akcia organizátorov nedemotivovala a karneval plánujú prichystať aj na budúci rok. Chcú zohnať sponzorov, a teda vyjsť v ústrety študentom znížením vstupného. Zároveň od záujemcov očakávajú zodpovednosť prejavenú kúpou vstupeniek v dostatočnom predstihu.

foto: autorPridaj komentár