Karneval UPaC bol nečakane zrušený

Univerzitné pastoračné centrum Jána Vojtaššáka sa tento rok rozhodlo usporiadať pre študentov maškarný ples. Pre malý záujem bolo celé podujatie zrušené.

Vo štvrtok 20. februára sa mal konať vo foajé pedagogickej fakulty maškarný ples. Študenti, ale aj pedagógovia mali prísť v maskách. Počas celého karnevalu by prebiehali rôzne súťaže a bolo pripravených aj mnoho ďalších aktivít vrátane tomboly, scénok a aj divadelného predstavenia Jánošík. Pre všetkých účastníkov by bolo zabezpečené občerstvenie.

„Najväčším problémom bolo, že lístky si do stredy kúpilo 18 ľudí spolu s organizátormi, ktorí si ,samozrejme, vždy kupujú lístky. Vo štvrtok si ľudia chceli kúpiť lístok, čo už bolo nemožné, pretože sme potrebovali zabezpečiť počet jedla, vôd a občerstvenia- slané, sladké a podobne,“ uviedla Katarína Mochnacká, ktorá sa podieľala na spoluorganizovaní tejto udalosti.Podľa jej slov bol malý záujem zo strany študentov kvôli cene lístka, ktorá bola 5 eur na osobu. Zároveň však dodáva, že do budúcna sa budú zháňať sponzori, aby cena stále klesala a teda očakávajú, že si ľudia nebudú nechávať kupovanie lístkov na poslednú chvíľu. Lístky sa predávali v UPaC, vedelo sa o akcii už mesiac dopredu vďaka plagátom rozmiestneným vo všetkých priestoroch univerzity. Zo strany UPaC to teda bola maximálna snaha o zorganizovanie plesu.

 

Klaudia Lacušová, 1Bc. žurnalistikaPridaj komentár