Katedrové weby


Vízia predchádzajúceho vedenia školy sa naplnila. Centrálna stránka médií Media.ku.sk  pomáha študentom i širšej verejnosti  dozvedieť sa o dianí na univerzite.

Každá univerzita sa delí s informáciami aj na webe. Výnimkou samozrejme nie je ani tá naša. Stačí zadať do vyhľadávača Media.ku.sk, a hneď sa ocitnete v centre diania Katolíckej univerzity. Webové stránky, za ktorými stojí katedra žurnalistiky sa však vyvíjali postupne. Prvým webom bola stránka časopisu Zumag. Je to žurnalistický magazín, ktorý slúži ako osobný priestor, kde sa môžu študenti realizovať . Ďalej do univerzitnej „mediálnej rodiny“ patrí rádio Pulz. Keďže je to internetové rádio, nutne potrebuje aj internetovú adresu. Ani univerzitná televízia v tomto prípade nezaostáva. Jej názov je TV Unica a vzišiel z internetového hlasovania. Na jej webe môžeme nájsť všetky relácie a príspevky, ktoré doposiaľ táto televízia vyprodukovala a sú dostupné verejnosti.
Naše média sú na internete veľmi prehľadné, a dá sa v nich ľahko zorientovať. „Tento rok sme sa rozhodli stránky redizajnovať, aby sa vizuálne zjednotili.  Každé médium má teraz samostatnú stránku dostupnú aj cez centrálnu stránku Media.ku.sk,“  vyhlásil Pavel Izrael, zástupca vedúceho katedry.  Predošlé vedenie univerzity túžilo po tom, aby sa vytvorila pre tieto média zastrešujúca stránka, to sa nakoniec  aj podarilo. Okrem spomínaných zložiek, spoločná adresa ponúka aj nové projekty. V roku 2013 pribudli stránky Rodinaamedia.ku.sk a Slovnik.ku.sk. Obe sú výstupom vedeckých projektov realizovaných na katedre. Prvá je určená rodičom a vychovávateľom, venuje sa mediálnej výchove.  Druhá stránka je adresovaná novinárom a všetkým tým, ktorí hľadajú vysvetlenia žurnalistických, či náboženských termínov. Za ich obsah nesie zodpovednosť  katedra, no jednotlivé novinárske celky tvoria hlavne študenti.

Diana BilousováPridaj komentár