Katedrovica žurnalistov sa niesla vo westernovom štýle

Študenti ale aj pedagógovia katedry žurnalistiky Katolíckej univerzity v Ružomberku (KU) sa spoločne zišli na katedrovici, ktorá sa tento rok niesla vo westernovom štýle.

Večer 27. novembra patril študentom Katedry žurnalistiky Filozofickej fakulty KU, ktorí sa spoločne stretli v priestoroch univerzitnej jedálne. Práve tá tohtoročná niesla  prívlastok westernová. Na otázku prečo práve western, odpovedala Terézia Murcková, ktorá je študentkou žurnalistiky: „Zdalo sa nám, že táto téma tu dlho nebola, tak prečo neoprášiť kúsok histórie?  Okrem toho, nie je také náročné vymyslieť si v tomto štýle nejaký slušivý kostým.“

Pre publikum si druháci pripravili program, ktorého súčasťou boli videá zo života žurnalistov, tombola, vtipné scénky, spev, tanec ale aj úlohy, kde svoj talent ukázali nielen študenti ale aj pedagógovia. „Tešil som sa z prvákov a dobre hodnotím prípravu programu. Pozitívne je, že aj iné ročníky sa iniciatívne zapájali do tvorby. Atmosféra bola pokojná a celkom nenáročná,“ opisuje svoje dojmy salezián pôsobiaci na KU Pavol Dzivý. Počas celého večera žurnalistov sprevádzali moderátori Mária Gajdárová a Vladimír Kováč. „Sme spokojní, že sa všetci zapájali a bavili sa. Nato, že sme v určitých fázach hlavne improvizovali, to dopadlo celkom dobre,“ na otázku ako to celé dopadlo so smiechom odpovedá moderátor Vladimír.

Katedrovica je druh imatrikulácie, ktorú každý rok pripravujú študenti druhého ročníka bakalárskeho stupňa. Prvákom žurnalistom odovzdávajú putovné žezlo a ich úlohou je žezlo chrániť a odovzdať ho ich nasledovníkom.

Martina Púpavová

Foto: Internet

 

 Pridaj komentár