Katolícka univerzita dokázala, že má talent

Aulou Jána Pavla II. sa okrem iných ozývali Taylor Swift, Petr Muk či Leonard Cohen.

RUŽOMBEROK, 16. októbra 2013 – Na pôde Katolíckej univerzity v Ružomberku sa uskutočnila talentová súťaž pod názvom KU má talent. Študenti, ale aj pedagógovia sa mohli na pódiu predviesť so svojimi talentami.

Celým večerom sprevádzala divákov moderátorská dvojica Peter Debnár a Rastislav Kuba. Súťaže sa zúčastnili deviati súťažiaci, medzi ktorými bol okrem študentov aj jeden zástupca pedagogického zboru. Všetci odvážlivci sa rozhodli ukázať svoje nadanie v speve, na čo si vybrali rôzne slovenské, české a zahraničné skladby, ale aj kúsky z vlastnej dielne. Hlasovanie sa skladalo z dvoch častí. Prvou bolo rozhodnutie štvorčlennej poroty zloženej z vyučujúcich (Rastislav Dluhý a Pavol Lajčák) a  študentov (Veronika Koňušíková a Viktor Mydlo). Druhou bolo hlasovanie publika, ktorého členovia tak mohli získať jednu zo siedmich tombolových cien. Porota rozhodla, že sa v prvej trojke účastníci umiestnili v nasledovnom poradí: 3. Klaudia Lacušová, 2. Peter Hric a 1. Michaela Baláková, ktorá si okrem uznania odniesla aj peňažnú výhru vo výške 40 eur.  Pre publikum bol jasným víťazom Peter Hric. „Som rada, že som na KU má talent išla. Obdivujem účinkujúcich za ich odvahu a spev. Pri niektorých vystúpeniach som mala až zimomriavky,“ vyjadrila sa Ľudmila, študentka filozofickej fakulty.

Súťaž KU má talent je odnož celosvetovo známej súťaže Got Talent. Na Katolíckej univerzite v Ružomberku to bol jej štvrtý ročník. Súťaž je organizovaná pod záštitou Univerzitného pastoračného centra a rádia Pulz.

 



Pridaj komentár