Katolícka univerzita otvorila novú univerzitnú knižnicu

V stredu 25. septembra Katolícka univerzita v Ružomberku po prvý krát slávnostne sprístupnila verejnosti novú knižnicu.

V prítomnosti prefekta Kongregácie pre katolícku výchovu a čerstvého doktora honoris causa KU Zenona kardinála Grocholewského a ďalších významných hostí bola v stredu slávnostne otvorená knižnica. Jej priestory sú sprístupnené  žiakom  KU,  pedagógom , ale samozrejme aj verejnosti.  

V priestoroch novej knižnice sa vytvoril priestor pre vyše 310 000 kníh, pričom archív knižnice bude disponovať kapacitou vyše 470 000 kníh.

Priestory knižnice ponúkajú  množstvo možností ako jej návštevníci môžu  stráviť svoj voľný  čas. V jej priestoroch nájdeme napríklad aj tiché študovne, ktoré študentom  môžu  uľahčiť ich prípravu na štúdium a prípadné sústredenie sa na danú knihu. Súčasťou  knižnice sú aj galerijné priestory, ktoré budú  môcť využiť napríklad  umelci na vystavovanie svojich diel.  V knižnici sa nachádzajú aj priestory, ktoré sú vhodné na rôzne kultúrne podujatia. Nachádza sa tu aj nové mediálne centrum, ktoré budú využívať študenti žurnalistiky na FF. Knižnica svojim návštevníkom  ponúka aj kresťanské kníhkupectvo v ktorom si jej návštevníci budú môcť zakúpiť knihy a kaviareň v ktorej budú  môcť relaxovať.  Moderne architektonicky riešená budova vhodne doplňuje areál KU.

Vypracovala: Dominika Brabencová Pridaj komentár