Katolícka univerzita prilákala nových záujemcov o štúdium

Ako je už zvykom, aj tento rok Katolícka univerzita v Ružomberku otvorila svoje dvere pre jej priaznivcov a budúcich študentov.  Už tradičná akcia prilákala počas uplynulého týždňa mladých z celého Slovenska.
Pre  účastníkov rôznych vekových kategórii bola pripravená prehliadka univerzity a jednotlivých katedier.  Prítomní mali možnosť vidieť naživo fun-moderovanie zorganizované moderátormi z univerzitného PULZrádia. Študenti  angličtiny, filozofie či histórie pripravili nielen pre nádejných prvákov, ale pre všetkých účastníkov bohatý kultúrny program. Dôležité bolo prilákať do univerzitných priestorov čo najviac študentov so záujmom študovať na KU.  Pre mnohých z nich to bola príležitosť vidieť vybavenie univerzity ako aj samotných študentov či pedagógov. ,,Veľmi sa mi páčila celková organizácia Dňa otvorených dverí a najmä prehliadka školy. Mohol som na vlastné oči vidieť ako KU vyzerá a som veľmi spokojný. Tiež musím pochváliť aj veľmi pekné dievčatá, ktoré tu študujú. Možno by som do programu zaradil aj prehliadku internátov, ale to by asi nebolo možné.´´ zhodnotil svoje dojmy z DOD stredoškolák Peter z Bardejova.
Samozrejme, pre prítomných bola pripravená tombola s množstvom hodnotných cien. Tí, ktorí sa zapojili do tomboly,  mohli okrem iných cien vyhrať aj iPad mini, iPod touch či iPod nano. Príležitosť spoznať univerzitu z iného pohľadu ako klasického vysokoškolského, využili aj mnohí terajší študenti z KU. ,, Bolo to naozaj zaujímavé, vidieť školu inak ako počas bežného dňa. Všetci sa snažili pripraviť program ako najlepšie vedeli a upútať budúcich prvákov. Pre mňa osobne to bola veľmi zaujímavá skúsenosť.´´ takto vyjadrila svoj názor študentka Danka.
Katolícka univerzita a jej fakulty organizujú Deň otvorených dverí pravidelne každý rok. Hlavným cieľom tejto akcie bolo ukázať záujemcom o štúdium podmienky, vybavenie  či profesionálny prístup pedagógov.

Mária GajdárováPridaj komentár