Katolícka univerzita privítala záujemcov o štúdium

Brány Katolíckej univerzity sa opäť otvorili pre nádejných študentov.

RUŽOMBEROK, 12. februára 2014 – V priestoroch Filozofickej fakulty (FF) Katolíckej univerzity sa aj tento rok uskutočnil Deň otvorených dverí (DOD). Zúčastniť sa ho mohli záujemcovia o štúdium na FF z celého Slovenska.

Súčasťou programu bolo oboznámenie záujemcov so študijnými programami, informáciami o štúdiu a taktiež o sprievodných akciách, medzi ktorými nechýbalo ani žrebovanie o hodnotné ceny od spoločnosti Apple (iPad mini, iPod touch a iPod nano). Prednášky boli rozdelené podľa študijných odborov. Tie sa snažili záujemcov prilákať rôznymi aktivitami. Okrem iných to bolo rozhlasové a TV (fun)moderovanie katedry žurnalistiky, návrat rytiera katedry histórie, ja som z Venuše, ty z Marsu katedry psychológie a mnohé iné.

Deň otvorených dverí sa u návštevníkoch stretol s ohlasom. Záujemkyňa o štúdium na katedre religionistiky a náboženskej výchovy Veronika si DOD pochvaľovala a vyjadrila sa: „Myslím si, že „DOD-čko“ bolo veľmi dobre zorganizované a možnosť vyhrať tie ceny bola super. S niečím takým som sa stretla po prvý raz.“

Zodpovedným za organizáciu akcie bol prodekan fakulty Ján Baňas, ktorý sa vyjadril, že je spokojný s účasťou.

Deň otvorených dverí je akcia, ktorú vysoké školy organizujú kvôli oboznámeniu žiakov stredných škôl so štúdiom a zároveň aj s  priestormi škôl.

 Pridaj komentár