Katolícka univerzita spomínala na svojich zosnulých členov

Na začiatku novembra si spomíname na našich zosnulých. V Kostole sv. Rodiny v Ružomberku – Rybárpole sa uskutočnila omša, pri ktorej sme spomínali na zosnulých pedagógov, študentov, ale aj rodiny zamestnancov.
Do kostola prišlo mnoho ľudí, či už študentov univerzity alebo pedagógov. “ Táto svätá omša je tradíciou, kde spomíname na členov, ktorí pôsobili na pôde Katolíckej univerzity. Či už na členov ktorí boli vo vedení, ale aj na tých, bez ktorých by táto škola nebola taká, aká je, a preto si musíme vážiť aj každú upratovačku alebo vrátničku,“ povedal rektor Katolíckej univerzity Jozef Jarab, ktorý zároveň aj odslúžil svätú omšu.
Každý zo zúčastnených si spomenul na člena svojej rodiny, kamaráta alebo veľmi blízkeho človeka, ktorý sa už nenachádza medzi nami. „Spomínam si samozrejme na všetkých, ktorí pôsobili na pôde Katolíckej univerzity, na mojich priateľov a hlavne na bývalého dekana Imricha Vaška, ktorý bol spoluzakladateľom Katolíckej univerzity.“
Pamiatka zosnulých je sviatok, kedy si veriaci pripomínajú svojich blízkych, ktorí už zomreli. Spomínajú si, modlia sa za nich a chodia im na cintoríny zapáliť sviečku.

Bartošová LenkaPridaj komentár