Klesá popularita športového klubu Katolíckej univerzity v Ružomberku

Tomáš Kubej je inšpiráciou pre športový klub Katolíckej univerzity v Ružomberku (KU).

Ružomberok, 5. Novembra 2014 – Rôzne športove podujatia venované študentom KU klesajú na popularite. Založenie športového klubu môže oživiť staré športové tradície a rozšíriť ponuku aktivít, o ktoré sa stará Univerzitné pastoračné centrum (UPaC).

Reputáciu športového klubu Katolíckej univerzity v Ružomberku (KU) reprezentuje vytrvalý bežec, Tomáš Kubej. Začiatkom októbra sa v Košiciach konal už 90. ročník Medzinárodného maratónu mieru. V štartovom poli bežcov nechýbal ani reprezentant športového klubu Tomáš Kubej, ktorý absolvoval polmaratón. V konkurencii 1900 bežcov sa umiestnil na solídnom 4.mieste. „S tohtoročným výkonom som nadmieru spokojný, zabehol som si osobný rekord a podarilo sa mi umiestniť v prvej päťke,“ povedal po dobehnutí slovenský vytrvalec.

Futsal, volejbal, basketbal, florbal. To je len základná paleta aktivít, ktorými si môžu študenti vyplniť voľný čas. Záujem o tieto športy na KU klesá. Všetky tieto podujatia hlásia znížený záujem. „Mládež je pre nás prvoradá. Chceme, aby mladí ľudia trávili voľný čas užitočnými aktivitami, ktoré prispievajú rozvoju mysle a ducha,“ povedal jeden z členov športového klubu Michal.
„Páči sa mi, že sa na univerzite organizujú športové podujatia, kde sa môžeme stretávať a zabaviť,“ povedal študent Juraj Janoťák.

Športový klub s pomocou UPaC pravidelne, každý týždeň, organizujú športové akcie. Zúčastniť sa môžu študenti KU. V telocvični Rybarpol sa hrá v utorok volejbal, stredu futsal a vo štvrtok florbal.

Marcel VargončíkPridaj komentár