Kniha pre študentov, ale aj na voľný čas

Kniha Quo vadis Slovensko? je zborníkom členov Spoločenstva Ladislava Hanusa (SLH), študentov a mladých absolventov univerzít. SLH je občianske združenie, ktoré vzdeláva v oblasti kresťanskej viery, filozofie a kultúry. Snaží sa o prehlbovanie duchovného života a budovanie spoločenstva aktívnych kresťanov.

Ako už samotný názov napovedá, kniha je o tom, akým smerom sa uberá Slovensko. Členovia SLH veria, že Slovensko potrebuje hľadať svoju víziu a v tom mu chcú pomôcť.

Zborník obsahuje 13 esejí, ktoré sa zaoberajú rôznymi témami, ako je ekonómia, politika, rodina, kultúra a náboženstvo. V nich autori vyjadrujú svoje postrehy z každodenného života a názory. Hlad po vďačnosti, Nová evanjelizácia prostredníctvom médií, Má individualizmus svoje miesto v živote kresťana?, Prečo kresťania majú vystupovať proti ekonomickému liberalizmu rovnako ako proti kultúrnemu,…To sú iba štyri z trinástich tém, ktoré zborník obsahuje. Pre niekoho sú to témy, o ktorých sa v dnešnej dobe ľudia nerozprávajú, no práve preto by ich mohli zaujať. Náboženstvo je pre mnohých zahanbujúce a kríza rodiny, ako napríklad rozvodovosť, je samozrejmosťou. Ľudia by mali počuť aj iný názor, a ten im táto kniha určite poskytne.

Kniha je vhodná pre študentov, ktorí chcú nabrať inšpiráciu, ale takisto aj na čítanie vo voľnom čase. Čitateľ má možnosť prečítať si, čo trápi členov SLH a uvažovať nad tým najzákladnejším – kam smeruje Slovensko?

Autor: Katarína KonečnáPridaj komentár