Knižnica upravila výpožičný pult

Na podnet pracovníčok knižnice bolo vedenie nútené hľadať alternatívne úpravy výpožičného pultu na prízemí knižnice.

Univerzitná knižnica Katolíckej univerzity v Ružomberku (UK KU) osadila okolo výpožičného pultu na prízemí veľké sklenené tabule. Účelom montáže bolo podľa riaditeľky UK KU Soni Hlinkovej zabezpečiť pracovnú pohodu knihovníčok. „Hlavne v chladných mesiacoch bol na prízemí veľký prievan a zima, čo znemožňovalo prácu našim zamestnankyniam. Preto sme hľadali riešenia a vybrali  sme najlacnejšiu možnosť, a to dať tam sklo,“ povedala Hlinková.

Výpožičný pult je takto zatiaľ chránený z dvoch strán. V prípade, že by tieto tabule nestačili, Hlinková prisľúbila, že na podnet pracovníčok budú hľadať aj iné alternatívy. „O riešenie tohto problému sme žiadali všetky pracovníčky pri výpožičnom pulte, nakoľko prechladla každá, hneď ako začala pracovať v tomto úseku. S montážou skiel sme, samozrejme, spokojné,“ zhodnotila knihovníčka Iveta Zverecová.

V prípade, že by bol problém s komunikáciou cez sklenené tabule, riaditeľka Hlinková to chce riešiť pomocou malých reproduktorov a mikrofónov na oboch stranách tabule. „Touto montážou sa podľa mňa prerušil ten pravý kontakt medzi knihovníčkou a študentom. Avšak ak je to pre ich zdravie a pracovné pohodlie, tak to musíme rešpektovať,“ povedala študentka psychológie Veronika.

 

Jakub FullaPridaj komentár