Kreativita a tvorenie môžu byť našou každodennou súčasťou

Na Katolíckej univerzite v Ružomberku (KU) sa uskutočnila prednáška so slovenským básnikom a autorom literatúry pre deti a mládež Danielom Hevierom.

 

Hlavnou témou prednášky Daniela Heviera 8.apríla 2014, bola kreativita a tvorenie. „Keď sa započúvam do slov, tak si uvedomím mnoho vecí. Napríklad, ako sa z nich dajú tvoriť stále ďalšie,“ poznamenal Hevier a tiež dodal: „Byť kreatívny neznamená vytvárať iba materiálne veci, no málokedy si to pripustíme, pretože výsledok nemusí byť vidieť navonok“.

„V prednáške mohol rozprávať o samotnej  hudbe alebo umení. Myslím si, že ak by to bolo iba o hudbe, zaujalo by to len študentov tohto odboru. Takto to mohlo zaujať všetkých“ opísal riaditeľ Kolégia KU František Kovaľ

Moderátor prednášky Matúš Demko, sa vyjadril nasledovne: „Účasť študentov, ale aj širokej verejnosti ma veľmi milo prekvapila najmä preto, že prekročila naše najväčšie očakávania“.

„Prednáška bola pre mňa veľmi zaujímavá. Hevierove rozprávanie ma prinútilo zamyslieť sa nad viacerými vecami, ktoré spomenul,“ poznamenala študentka žurnalistiky Ivana.

„Kolégium a jeho usporiadatelia sa naozaj vyznamenali. Umelca takéhoto kalibru som naozaj nečakal. Je to zaujímavý človek, ktorý pochádza z toho istého regiónu ako ja, a práve o to viac ma jeho návšteva potešila,“ vyjadril sa študent žurnalistiky Juraj.

 

Daniel Hevier vyštudoval estetickú výchovu a slovenský jazyk na Univerzite Komenského v Bratislave. V roku 1989 sa stal šéfredaktorom vydavateľstva Mladé letá. V roku 1992 založil svoje vlastné vydavateľstvo Hevi, v ktorom vydal vyše 100 titulov. Príležitostne prednáša na vysokých školách a taktiež je učiteľom na VŠMU a Univerzite Komenského.Pridaj komentár