Kresťan v politike: „Aj ty na Slovensku vládneš.“

logo KVPV stredu 12. februára sa v univerzitnom pastoračnom centre uskutočnil seminár, ktorý je súčasťou projektu Kresťan v politike. Na dvojhodinovom stretnutí predstavili koordinátori projektu jeho ciele a povzbudili prítomných, aby sa viac zapojili do diania v politike.

„Ak si kresťan, politika je aj tvoja vec,“ zdôraznil hlavný koordinátor projektu, Eduard Filo. Do Ružomberka prišiel v rámci série seminárov so svojím spolupracovníkom Lukášom Valachom, ktorý študuje politológiu na našej univerzite. Od januára sa po celom Slovensku konajú semináre s cieľom vzbudiť záujem veriacich o veci verejné.

„Verím, že každý kresťan má potenciál priniesť svetlo či soľ do spoločnosti,“ pripomenul Marek Malina, hosť seminára a asistent poslanca Národnej rady Slovenskej republiky Richarda Vašečku.

Na stretnutí zazneli konkrétne podnety, ako prinášať kresťanské hodnoty do politiky a ako sa angažovať v občianskej spoločnosti i vo svojom blízkom okolí.

Prejavujte záujem o svojich zvolených poslancov, kontrolujte ich prácu, šírte ich dobré články, navštevujte mestské zastupiteľstvá, povzbudzovali vedúci projektu. „Aj ty Slovensko spravuješ, aj v ňom vládneš,“ konštatoval Lukáš Valach.

Seminár dopĺňali svojim obsahom i videá, prezentácie či hudobný klip.

„Myslím si, že ľudia by mali hlavne voliť. Aj keď sa nemusia príliš angažovať priamo v politike, tak už len to, že idú voliť, je veľký krok. Je veľa iných ľudí ktorí nevedia, koho voliť. Na základe tohto si myslím, že je veľa možností, ako sa o tom informovať, a určite by som sa chcela viac angažovať,“ vraví Mária, študentka histórie a náboženstva.

Iniciatívu Kresťan v politike zastrešuje Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže. Je to nadväzujúci projekt na predchádzajúce kampane Tvoja vec a Adoptuj si politika, kde organizátori podnecovali všetkých veriacich, aby nezostali ľahostajní k dianiu v krajine. Okrem seminárov ponúka tento projekt i účasť na víkendových seminároch či letnom kempe.

Mária Šumichrastová

 Pridaj komentár