KU mala svoje zastúpenie v televíznej šou

Študenti  žurnalistiky Katolíckej univerzity v Ružomberku (KU) sa koncom apríla zúčastnili natáčania vedomostnej súťaže  Čo ja viem.

Zábavno-súťažnej šou sa zúčastnili štyria študenti prvého ročníka bakalárskeho programu, odbor žurnalistika – Martina Púpavová, Juraj Pivarči, Jana Bartošová a Tomáš Kotlárik. V televíznom štúdiu sa spolu s nimi do hry zapojili študenti z viacerých vysokých škôl na Slovensku, ale aj z Českej republiky. Súťaž je primárne určená práve pre nich. Ich úlohou bolo odpovedať na otázky, ktoré sa týkajú všeobecných vedomostí, športu, vedy či hudby. Okrem nich súťažili aj známe osobnosti ako Peter Cmorik a Zdenka Predná.

Natáčanie prebiehalo v štúdiu Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) v Bratislave. Študenti odchádzali do hlavného mesta v skorých ranných hodinách, a odchádzali neskoro večer, nakoľko nakrúcali až dva diely vedomostnej šou. Podľa vyjadrení žurnalistov boli niektoré otázky ťažké a museli nad nimi naozaj premýšľať, čo niekedy spomalilo ich reakciu a nestihli ju odoslať v časovom limite.

„Som veľmi rada, že som sa mohla zúčastniť nakrúcania. Mala som možnosť overiť si, čo viem, ale aj stretnúť známych ľudí. Najviac ma potešilo vidieť naživo Petra Cmorika,“ povedala Jana Bartošová. Jej spolužiaci boli z tejto skúsenosti tiež nadšení a odporúčajú aj ostatným, aby si overili svoje vedomosti, rýchle reakcie a logiku.

Čo ja viem  je vedomostná súťaž RTVS, ktorej sa môžu zúčastniť všetci vysokoškoláci. Po položení 50 otázok sa vygeneruje súťažiaci s najvyšším počtom bodov, ktorý si zahrá vo finále. V ňom mu bude sekundovať známa osobnosť s najvyšším skóre. Celkový počet bodov vo finále určí výšku výhernej sumy, ktorá bude použitá na charitatívne účely. Študent vyhráva 25% z celkovej výhry a darček v podobe tabletu. Zaujímavosťou je aj to, že do súťaže sa môžu zapojiť aj diváci, a to prostredníctvom mobilnej aplikácie pre smartfóny a tablety.

Študentov našej univerzity si v súťaži môžete pozrieť už 9. a 16. mája na obrazovkách RTVS.

 

 

Nikola JuríkováPridaj komentár