KU navštívil ďalší slovenský spisovateľ

V stredu 20. novembra zavítal na Katolícku univerzitu v Ružomberku spisovateľ Márius Kopcsay, ktorý zoznámil študentov so svojimi dielami.

  Autor trilógie Kritický deň, Stratené roky a Zbytočný život predstavil svoju tvorbu a prezradil, čo ho inšpiruje v písaní : „Mojou inšpiráciou je sám život. Som v podstate autorom bez fantázie, pretože všetko, čo je v mojich knihách sa aj reálne stalo.“

Kopcsay bol tohtoročným porotcom celoslovenskej literárnej súťaže Cena Fantázie a k súťažným textom sa vyjadril takto: „ Čítal som veľa skvelých príspevkov. Niektorí autori využili naozaj všetok priestor, aby vyjadrili svoje myšlienky.“

Tiež pôsobí ako novinár na otázku, čo mu je srdcu bližšie odpovedal, že sa mu viac páči literárne písanie než publicistika.

„Neľutujem, že som sa na tomto čítaní zúčastnila. Som veľmi rada, že som spoznala ďalšieho slovenského spisovateľa a jeho tvorbu,“ vyjadrila sa študentka Mária.

Márius Kopcsay je spisovateľ, scenárista, skladateľ a novinár. Vydal romány Domov (2005) a Mystifikátor (2008). Neskôr mu vyšla novela Medvedia skala (2009) a Veselé príhody z prázdnin (2012).  Za svoju tvorbu dostal viacero ocenení – trikrát v súťaži Poviedka (1996, 1997 a 2000) a štyrikrát bol finalistom súťaže Anasoft Litera. V súčasnosti pracuje ako novinár v denníku Plus jeden deň.

Foto: http://books-parts-of-my-life.blogspot.sk/2013/09/marius-kopcsay-medvedia-skala.htmlPridaj komentár