KU navštívil režisér Kauzy Cervanová

RUŽOMBEROK – Tesne pred skúškovým obdobím mali študenti KU možnosť stretnúť sa a diskutovať s režisérom a scenáristom Robertom Kirchhoffom.

V pondelok 5. mája sa na KU premietal film s názvom Kauza Cervanová. Po ňom nasledovala diskusia s jej režisérom Robertom Kirchhoffom, ktorý povedal, že ľudia sa ho často pýtajú ako to naozaj bolo.

V kauze boli Krajským súdom v Bratislave odsúdení siedmi muži z Nitry, pričom dostali tresty od 4 do 24 rokov

„Keď som začal tento film pripravovať, tak mi išlo o to, aby som na konci prišiel s jasnou tézou. Avšak počas prípravy materiálu som zistil, že zločin vraždy Ľudmily Cervanovej je len pozadím ďalšieho justičného zločinu,“  povedal Kirchhoff.

„Kauza Cervanová ma pohltila pred rokom, keď vyšiel spomínaný dokument. Čítala som veľa o tomto prípade a viac ma to utvrdzuje v tom, aký bol komunistický režim absurdný a nemožno ho brať na ľahkú váhu,“ vyjadrila sa študentka Mária.

„Situácia kauzy je rozporná, ale na druhej strane som veľmi rád, že ten film otvoril diskusiu,“ podotkol Kirchhoff.

 „Diskusia bola skvelá, pretože sme mali možnosť nahliadnuť aj do zákulisia nielen natáčania, ale aj prípadu,“ povedala zúčastnená Veronika.

Kauza Cervanová je slovensko-český dokumentárny film režiséra Roberta Kirchhoffa. Podtitulom filmu je „Pravda je jednoduchá. Lži sú zložité“. Film sa zaoberá únosom, znásilnením a vraždou Ľudmily Cervanovej, ktorá sa stala v júli 1976. Do kín bol uvedený 16. mája 2013.

Foto zdroj: http://tlacovespravy.files.wordpress.com/2013/04/kauza-cervanova-film-foto.jpgPridaj komentár