KU plánuje rekonštrukciu internátu C – blok

Katolícka univerzita v Ružomberku (KU) plánuje  v najbližších mesiacoch rekonštrukciu vysokoškolského internátu C – blok. Jeho renovácia prebehne začiatkom skúškového obdobia v letnom semestri 2014.

Rektor KU Tadeusz Zasępa podpísal zmluvu s nemenovanou agentúrou­­­, ktorá umožnila zrealizovať rekonštrukciu C – bloku. Podľa zistených zdrojov sa celá výstavba vysokoškolského internátu C – blok uskutoční od mája 2014 a mala by trvať až do roku 2015.

Projektová  dokumentácia poukazuje na kapacitu 146 lôžok, na rozdiel od súčasných 86 lôžok. V tomto projekte dôjde ku komplexnej rekonštrukcii celej budovy a urobí sa  nadstavba ďalších dvoch poschodí. Ubytovaní študenti  momentálne bývajú v trojlôžkových izbách so spoločným sociálnym zariadením, ale v budúcnosti im budú poskytnuté dvojlôžkové izby, pričom každá izba bude mať vlastné sociálne zariadenie.

„Rekonštrukcia je prospešná, nakoľko je C – blok jeden zo starších internátov, starší je už iba Ikar. Mali sme tu problémy z elektrikou, museli sa tu meniť ističe. Z bezpečnostného hľadiska určite vítam túto rekonštrukciu,“ vyjadril sa ubytovaný študent Ľuboš.

Internát C – blok poskytuje ubytovanie aj telesne znevýhodneným študentom. K celej problematike sa vyjadrila riaditeľka ubytovacích a stravovacích zariadení Renáta Šrámeková: „Máme zmluvné zariadenia a momentálne sú tu ubytovaní chlapci a dievčatá, ktorí majú nejaký zdravotný hendikep. V budúcnosti plánujeme aj bezbariérové izby a výťah.“

Celá budova bola budovaná po blokoch  v roku 1947. Začiatkom roku 1950 bol kolaudáciou uvedený a vybudovaný C – blok ako posledný blok celej budovy. Pridaj komentár