Letná škola žurnalistiky sa koná aj tento rok

Študenti stredných škôl a gymnázií sa môžu už po piatykrát zúčastniť štvordňového novinárskeho kurzu. Skúsení pedagógovia a novinári im ponúknu možnosť nazrieť do mediálneho sveta.

Na FF KU sa opäť chystá Letná škola žurnalistiky (LŠŽ), ktorá sa bude konať koncom júna 2014. V utorok, 15. 4. 2014, sa organizátori LŠŽ stretli, aby sa spoločne dohodli na organizácii letného kurzu. Aj tento rok účastníkov čakajú poznávacie výlety a stretnutia so slovenskými novinármi.

O tom, či sa znova bude konať LŠŽ, rozhodli aj skúsenosti z predošlých rokov: ,,Myslím, že za všetkých organizátorov môžem vyjadriť veľkú spokojnosť s priebehom doterajších ročníkov LŠŽ,“ reagovala Katarína Grenčíková, doktorandka v odbore žurnalistika a spoluorganizátorka letnej školy.

Študentov čaká program plný workshopov, prednášok a diskusií. Prihlásiť sa môžu všetci, ktorí majú o tento kurz záujem: ,,Výberové konanie nerobíme, každý je vítaný,“ odpovedala Grenčíková. Podľa jej ďalších slov, je zámerom LŠŽ otvoriť mladým dvere do sveta médií, nechať ich ochutnať a zažiť skutočnú žurnalistiku na vlastnej koži, dať im príležitosť nahliadnuť do zákulisia tejto profesie a zasvätiť ich do tajov novinárskeho života.

Organizátori LŠŽ nepopierajú ani to, že študenti po absolvovaní tohto kurzu, zvážia svoje profesijné zameranie: ,,Vďaka LŠŽ sa študenti môžu dozvedieť viac o novinárstve a práci v médiách. Mnohí z nich tu objavia svoj talent,“ dodala spoluorganizátorka LŠŽ. Adriana, študentka žurnalistiky, hodnotí svoju účasť na letnej škole pozitívne: ,,Aj na základe tejto školy, som sa rozhodla študovať žurnalistiku,“ odpovedala študentka pre web lsz.ku.sk.Pridaj komentár