Lingvista Jozef Mlacek prednášal o vzťahu cirkvi a médií

Profesor Katolíckej univerzity v Ružomberku Jozef Mlacek prednášal o náboženskom jazyku v médiách.

Ružomberok. Katedra žurnalistiky FF KU usporiadala 28. a 29. apríla 2014 konferenciu s názvom Božie posolstvo – ľudský jazyk; možnosti a hranice médií, v rámci ktorej dostal priestor na prednášanie i Jozef Mlacek.
,,V náboženskej komunikácii dochádza k rozmanitým, otvoreným a sporným otázkam, ktoré je nutné analyzovať,“ odpovedal Jozef Mlacek na otázku, prečo sa rozhodol venovať tejto problematike. Podľa jeho slov je možné v náboženskej komunikácii ďalej rozvíjať parciálne, ale aj základné otázky. Túto tému rozpracoval i v jeho najnovšej monografii, ktorú počas prednášky predstavil.
,,Moje prvé štúdia o tejto téme vyšli už v 80. až 90. rokoch minulého storočia, v ktorých som sa venoval piesňam z katolíckeho spevníka z jazykového hľadiska. Táto monografia bola teda spracovávaná viac rokov,“ doplnil Jozef Mlacek.
,,O náboženský jazyk používaný v médiách, ale aj v bežnom živote sa zaujímam o niečo hlbšie, preto som si túto prednášku nechcela nechať ujsť. Navyše, dnes prednášal Jozef Mlacek, ktorý je v tomto odbore veľká kapacita,“ uviedla študentka žurnalistiky Nikola.

Jozef Mlacek sa narodil v roku 1937 v Tepličke nad Váhom. Študoval na Fakulte spoločenských vied Vysokej školy pedagogickej v Bratislave a od roku 2002 pôsobí na KU. Pracuje v oblasti výskumu slovenského jazyka, najmä frazeológie, syntaxe a štylistiky.Pridaj komentár