Lukačovičová: Mala som slzy v očiach

Začiatkom decembra prišla do tímu MBK Ružomberok, aby klub posilnila, dnes je jednou z líderiek v kabíne. Reč je o dvadsaťdvaročnej pivotke Klaudii Lukačovičovej. O jej dojmoch z pôsobenia na Slovensku, ako aj o bezprostredných pocitoch z atmosféry na zápasoch sa dočítate v našom rozhovore.

Ružomberku ste sa upísali začiatkom decembra minulého roku, aká bola nálada v kabíne keď ste prišli do tímu?

Keď som prišla, nálada bola veľmi dobrá. Dievčatá práve vyhrali v Antakyi a postúpili zo základnej skupiny Európskeho pohára. Bola to obrovská zmena oproti družstvu, kde som dovtedy pôsobila a keďže som nešla do cudzieho prostredia, na dievčatá som sa veľmi tešila.

K postupu MBK zo základnej skupiny Európskeho pohára FIBA dosť výrazne pomohlo aj šťastie a fakt, že izraelský tím Elitzur Ramla sa predčasne odhlásil zo súťaže.

Áno sledovala som to a viem, že Ramla sa odhlásila, ale myslím si, že tento tím dokázal, že nie len so šťastím, ale i zásluhou patrí tam, kde je. Dotiahli sme to do semifinále, natrafili sme na tímy ako Nantes alebo Novosibirsk. Obe sú to kvalitne celky, ale my sme dokázali, že vieme hrať aj proti takýmto súperom.

Vaše úspešné ťaženie európskym pohárom sa nerodilo ľahko, mnohí fanúšikovia tím po nevydarených zápasoch odpisovali, no vy ste sa aj napriek tomu zomkli a senzačne dokázali postúpiť až do semifinále. Tímu to určite pridalo na sebavedomí, čo vás ako tím nabudilo najviac?

Keďže som prišla až v decembri, neviem povedať, ako to bolo predtým. Podľa mňa veľa spravila výhra v Novosibirsku ale celkovo aj výhry, ktoré sme zbierali na súperových palubovkách. Dodalo nám to veľa sebavedomia a chuti. Azda jediné, čo nás môže mrzieť sú domáce zápasy, kde sa nám ani v jednom nepodarilo zvíťaziť a potešiť aj fanúšikov.

Počas prvého zápasu s Kayseri si fanúšikovia pripravili na slovenské pomery nevídanú choreografiu. Čo vravíte na ich hlasné povzbudzovanie, podporu na palubovkách súperov a tvorbu choreografií?

Na to sa dá povedať len jedno: ružomberskí fanúšikovia sú najlepší. Potvrdzujú to čím ďalej, tým viac. Už v lete, keď sme tu s reprezentáciou hrali posledný kvalifikačný zápas som sa na nich veľmi tešila, a to, čo predvádzajú túto sezónu je neskutočné. Povzbudzujú nás aj keď sa nám nedarí a ženú nás vpred. Priznám sa, že keď roztiahli transparent, na ktorom boli mená všetkých hráčok MBK a nápis navždy spolu, mala som v očiach slzy šťastia a bola som dojatá. Za toto všetko im patrí veľký obdiv a vďaka.

V minulosti ste v jednom z rozhovorov povedali, že vašim snom je hrať tureckú ligu. Aké boli vaše pocity z odvety so súperom z Kayseri? Tento tím disponuje nádhernou halou, na zápase bolo 7000 divákov…

Neviem, či je to sen, ale určite by bolo zaujímavé zahrať si v tejto lige, veď predsa len momentálne patrí medzi tie najlepšie. Myslím si, že pre každú z nás bol zápas v Turecku zážitok. Povedzme si úprimne, koľko z nás, už hralo alebo bude mať možnosť hrať pred takým publikom…

Po vypadnutí z Eeurópskeho pohára sa teraz môžete plne sústrediť na maďarsko-slovenskú nadstavbu a následne na playoff extraligy. Aké sú ciele tímu, kam si myslíte, že to môžete reálne dotiahnuť?

Náš hlavný cieľ je nadväzovať na doterajšie výkony. Určite je v našich silách zdolať každého súpera, no netreba nikoho podceňovať. Musíme sa sústrediť na každý jeden zápas rovnako a hrať najlepšie, ako vieme.

S Ružomberkom máte kontrakt do konca sezóny, aké sú vaše plány do budúcnosti? Uvažujete o ďalšom predĺžení zmluvy s Ružou?

O budúcnosti zatiaľ nepremýšľam. Len nedávno sme skončili účinkovanie v  EP a je ešte predčasné o tom teraz hovoriť. Momentálne sa sústredím len na podanie stopercentných výkonov.Pridaj komentár