Mačky ovládli Banskú Bystricu

Tento víkend sa v B. Bystrici konala medzinárodná výstava mačiek. Chovatelia mačiek z celej Európy sa prišli popýšiť svojimi domácimi miláčikmi do športovej haly Dukla na Štiavničkách. Výstava prilákala malých ale i veľkých fanúšikov týchto štvornohých stvorení.

Medzinárodná výstava mačiek sa uskutočnila 19. a 20. októbra v Banskej Bystrici. Akcia trvala obidva dni od 10:00 do 18:00. Chovatelia mačiek sa na prehliadke mohli pochváliť svojimi zaujímavými mačkami z rôznych oblastí sveta. Objavili sa tam druhy ako napríklad bengálska mačka, mačka Sphynx, ktorej telo nepokrýva srsť, alebo aj posvätná mačka s modrými očami. Ďalej sa tam nachádzali mačky jednofarebné, pruhované či fľakaté. Každá mačka bola niečím zaujímavá, a pre svojho majiteľa vzácna, či už z citového alebo finančného hľadiska.

Mačky, ktoré sa objavujú na výstavách nie sú len také obyčajné. U každej hrá hlavnú úlohu buď jej cena alebo historický pôvod. Svoji majitelia neraz za domácich miláčikov utrácajú nemalú sumu. Ceny niektorých vzácnych mačiek sa pohybujú vo výške okolo 300€ až 650€. Ak ide o čistokrvnú mačku s historickými koreňmi, jej cena môže narásť aj na niekoľko tisíc eur.

Mačky na výstave medzi sebou „súperili“ o medaily v kategórii ako napríklad „najkrajší chovný pár“ alebo aj „najúspešnejšieho chovateľa výstavy“. Odbornú porotu tvorili hodnotitelia z Českej republiky, Dánska, Španielska, Francúzska a Švédska. Porotcovia  hodnotili ich krásu, srsť ale aj celkové správanie mačky.

Ďalšia výstava mačiek sa bude konať v novembri na Agrokomplexe v Nitre. Tu však bude akcia spojená s Celoštátnou výstavou zvierat.Pridaj komentár