Majster z Trenčína už v nedeľu môže získať svoj ďalší „double“

Už túto nedeľu môže úradujúci majster z Trenčína oslavovať svoj ďalší triumf vo Fortuna lige. Trenčín má tri kolá pred koncom na Slovan Bratislava náskok piatich bodov a v prípade víťazstva už môže oslavovať titul na pôde súpera.

Slovan Bratislava ešte neskladá svoje zbrane. V boji o titul sú stále pripravení a v prípade ich víťazstva sa dotiahnu na rozdiel troch bodov a budú mať výhodu lepšieho vzájomného zápasu. „Nedelňajší zápas bude pre nás najdôležitejší v tejto sezóne. Sme vynikajúco pripravení na tento duel po každej stránke,“ povedal tréner Slovana Bratislava Nikki Papavasiliou. V tejto sezóne Slovan v lige doma s Trenčínom remizoval, no na jeho pôde získal cenné tri body.

Od minulého týždna je však vo väčšej psychickej pohode Trenčín, ktorý sa stal víťazom Slovnaft cupu. Slovan porazil 1:3 vďaka gólovému záveru Gina Van Kessela, strelca posledných dvoch gólov. Úvod stretnutia však patril Slovanu, kde skóre otvoril kapitán reprezentačnej „21“ Adam Zreľák, ktorý po zápase neskrýval slzy. Tréner Trenčína Martin Ševela stavil v zápase na svojho žolíka z lavičky, Rakúšana Maierhofera, čo sa mu aj podarilo. Stal sa autorom vyrovnávajúceho gólu.

Slovan má síce v tejto sezóne najlepšiu obranu a v bráne sa pýši najlepším brankárom Jánom Muchom, no strelecky je na tom lepšie majster z Trenčína. Považuje sa za lídra súťaže aj vďaka lepšiemu držaniu lopty či úspešnosti prihrávok.

Trenčín je nabudený získať ďalší „double“, ale Belasí neskladajú zbrane a veria vo víťazstvo. „Pre kabínu je veľmi dôležité, aby v nedeľu bola podpora našich priaznivcov taká ako v zápase s Trnavou, ak nie lepšia. Verím, že ľudia prídu a pomôžu nám. Verím, že my našim výkonom potrápime Trenčín a zvíťazíme a urobíme ligu zaujímavú do konca nielen pre nás, ale aj pre celé Slovensko,“dodal kanonier Slovana Róbert Vittek.

Uvidíme, či bude po tomto zápase v nedeľu známy majster alebo sa situácia na špici ešte viac zamotá. Zápas bude o to viac zaujímavejší, pretože oba tími svoje predošlé zápasy v lige nevyhrali.

Autor: Nikoleta Stikičová

Foto: sport.aktuality.skPridaj komentár