Majstrovský titul unikol bystrickým juniorom o vlások

V rozhodujúcom piatom zápase finálovej série extraligy juniorov prehrali hokejisti HC´05 Banská Bystrica na ľade Slovana Bratislava 2:4. O víťazstve domácich rozhodla tretia tretina.

Prehra môže mladých Banskobystričanov mrzieť o to viac, že po úvodných dvoch dueloch v Bratislave viedli v sérii už 2:0 a domov si viezli dva mečbaly. V nedeľu však Slovanistom podľahli na samostatné nájazdy, o deň neskôr už hostia z hlavného mesta dominovali na ľade výraznejšie a vydobyli si rozhodujúci zápas na domácom ľade. Napriek tomu, že úvodné dva zápasy série sa odohrali na hlavnej hracej ploche Štadióna Ondreja Nepelu, rozhodujúci zápas sa funkcionári Slovana rozhodli umiestniť do vedľajšej haly B, ktorá je pre juniorov belasých domácou. Avšak vstup takto nemali ani rodičia banskobystrických hokejistov.

Prvá tretina veľa vzruchu nepriniesla a diváci v nejde videli iba jediný gól. V dvanástej minúte otvoril skóre domáci Zajíček. Opatrný hokej pokračoval aj v druhom dejstve, oba tímy si dávali pozor najmä na zadné vrátka a nepúšťali sa do bezhlavých útokov. Necelú minútu pred koncom prostrednej časti hry Banská Bystrica vyrovnala z hokejky Gašpara. Keď už všetko vyzeralo tak, že hostia spod Urpína získajú psychickú výhodu vyrovnávajúcim gólom do šatne, Slovan bleskovo odpovedal. Hneď z prvého útoku 30 sekúnd pred záverečnou sirénou poslal domácich opäť do vedenia Klučiar.

Rýchla odpoveď Banskobystričanmi otriasla a hneď po prestávke inkasovali opäť. V 42. minúte sa presadil Tibenský a zvýšil vedenie domácich už na dva góly. To, že Slovan získa juniorský extraligový titul začalo byť jasné v 53. minúte, keď sa presadila aj elitná domáca formácia a Šalka po asistencii Mikúša zvýšil na 4:1. V závere už výsledok len skorigoval v 59. minúte Peter Valent.