Manželstvo má zmysel

Na Slovensku sa Národný týždeň manželstva koná pod záštitou Silvie Gašparovičovej, manželky prezidenta Slovenskej republiky. Heslom kampane je Na všetko dvaja.

Národný týždeň manželstva (NTM) na Slovensku prebieha v dňoch 10. až 16. februára. NTM slúži na oslavu manželského vzťahu a pripomenutie si lásky medzi dvoma ľuďmi. Zakladateľ NTM Richard Kane hovorí, že je to: „dobrá príležitosť pre dobrých ľudí, aby robili dobré veci.“ Hlavnou úlohou kampane je zdôrazniť a pripomenúť si, aké je manželstvo medzi mužom a ženou dôležité v oblasti lásky a porozumenia.

Ako podpora kampane sú mnohé manželské zľavy, ktoré prebiehajú počas týchto dní v rôznych reštauráciách, hoteloch a cukrárňach. Katolícka univerzita v Ružomberku taktiež podporila túto kampaň zorganizovaním semináru s manželmi Jakubiakovcami, ktorí sú členmi tímu NTM. Podujatie nemá svoj striktný priebeh, ide o každého individuálny záujem voči partnerovi. Projekt vznikol pre podporu manželov v ťažkej dobe, v ktorej sú manželstvá ,,skúškou odolnosti“.

„Počas celého roka organizujeme manželské večery, kde sa stretávame s manželskými dvojicami. Na základe svojich skúseností im chceme poradiť či naučiť ich niečo nové a predísť tak problémom v manželstve, aj po 30 rokoch,“ vysvetľovali manželia Jakubiakovci.

Silvia Gašparovičová vyslovila želanie, aby sa v našej spoločnosti začali vytvárať lepšie podmienky na prijatie konkrétnych opatrení na podporu mladých manželstiev, napríklad poskytovanie zvýhodnených pôžičiek.

Prvýkrát sa Národný týždeň manželstva uskutočnil v Anglicku a na Slovensko sa dostal v roku 2011. Momentálne prebieha v 19 krajinách.Pridaj komentár