Manželstvo – viac ako papier

Národný týždeň manželstva je celosvetová kampaň na podporu manželstva. Na Slovensku sa organizuje po štvrtýkrát pod záštitou prvej dámy SR  Silvie Gašparovičovej a tento rok aj pod záštitou primátora mesta Banská Bystrica Petra Gogolu.

Cieľom tohto projektu je poukázať manželom, snúbencom, ale aj mladým, aká je hodnota manželstva ako cieľavedome budovaného harmonického vzťahu medzi mužom a ženou. Projekt prebieha v dňoch od 10 – 16. februára 2014 práve v týždni osláv sviatku sv. Valentína.

Do Národného týždňa manželstva sa môže zapojiť každý a to práve tým, že si nájde viac času na svojho manžela/manželku alebo snúbenca či snúbenicu. Ide o pripomenutie si pekných časov alebo zažitie niečoho nového.

Bohatý program pre páry pripravili aj viacerí dobrovoľníci a rôzne organizácie ako OZ Národný týždeň manželstva, Spoločenské centrum Banská Bystrica, Cirkev Jednoty Bratskej, Univerzitné pastoračné centrum BB a mnohé iné. Program zahŕňa adorácie, svätú omšu, na ktorej si manželia môžu obnoviť manželské sľuby, ako aj koncerty, filmy a wokshopy. Na workshopoch sa otvárali témy ako: čo prinášame do manželstva či ako sa pripraviť na svadbu.

Foto: Internet

 Pridaj komentár