Massimo Pazzini: Nebojme sa dôverovať Pánovi

2

TVRDOŠÍN 14. apríla – Taliansky rodák a profesor biblických jazykov v Jeruzaleme Massimo Pazzini je od 11. apríla na Slovensku. Svätú omšu na tretiu veľkonočnú nedeľu odslúžil vo farnosti Tvrdošín. 

Okrem svätej omše v kostole Najsvätejšej trojice, na ktorej vyzval veriacich, aby dôverovali Pánovi bez pretvárky a pochybností, mal v programe aj prednášku na tému „Svätá zem a Sväté písmo“. V rámci prednášania sa chcel s veriacimi z hornej Oravy v prvom rade stretnúť a odpovedať na ich otázky. Do Tvrdošína prišiel hlavne vďaka pozvaniu rodáka Františka Trstenského, ktorý bol jeho študentom.

„Dojala ma hlavne pieseň, ktorú si zbor pripravil po Taliansky. Krásne však bolo aj prijatie veriacich a duchovného otca,“ hovorí Massimo. Duchovný otec Ján Marhefka bol rád, že návšteva profesora biblických jazykov vyšlo práve na nedeľu, ktorá sa tiež nazýva biblickou. „Už počas môjho štúdia som si profesora veľmi obľúbil. Spolu so seminaristami v Spišskej kapitule sme sa rozhodli zorganizovať jeho cestu na Slovensko. Nie len veriaci tu v Tvrdošíne, ale aj bohoslovci na Spiši, Bratislave a Badíne boli veľmi radi, že sa mohli stretnúť s človekom, akým je Massimo. Bol nesmierne rád, že sa stretol s veriacimi a prekvapil ho ich záujem o vieru a Svätú zem,“ povedal František Trstenský, ktorý je rodákom z Tvrdošína.

Profesora v utorok čaká návšteva seminára sv. Františka Xaverského v Banskej Bystrici – Badíne. V tento deň si zároveň budú môcť poslucháči rádia Lumen vypočuť živé vysielanie s prof. Pazzinim na tému „O živote vo Svätej zemi očami biblistu.“

Massimo Pazzini sa narodil v Taliansku. V roku 1971 vstúpil do rehole františkánov a v roku 1983 bol vysvätený za kňaza. Od roku 1991 prednáša hebrejský, aramejský a sýrsky jazyk na Studium Biblicum Franciscanum v Jeruzaleme. Od roku 2011 je dekanom tejto inštitúcie.

foto: farnost-tvrdosin.skPridaj komentár