Mesiac kníh sa blíži ku koncu

Vydavateľstvo don Bosco v Ružomberku pripravuje na posledný marcový týždeň zľavy pre zákazníkov.

Vo Vydavateľstve don Bosco sa nachádza literatúra z rozličnej oblasti pre všetky vekové kategórie. Vedúca vydavateľstva sa rozhodla, že pre svojich zákazníkov pripraví pätnásťpercentné zľavy, ale len v poslednom marcovom týždni.

 „Záujem o knihy v mesiaci marec je priemerný ako obvyklé dni. Na univerzitnej pôde je to ťažšie, pretože nie sme v centre, kde sa pohybuje viac ľudí. Zlý vplyv má aj ekonomická situácia. Ľudia si knihy vážia, ale uvedomujú si, že peniaze je potrebné investovať do živobytia, než do kníh,“ podotkla vedúca vydavateľstva don Bosco v Ružomberku Kristína Halušková.

„Tento mesiac má byť výzvou pre ľudí, čo menej čítajú, aby aspoň nejaký čas venovali aj iným aktivitám, než počítačom a televízii. Knihy mám rád a minimálne každý mesiac si nejakú prečítam. Preto si myslím, že treba siahnuť po zaujímavej knihe, pri ktorej si zlepšujeme slovnú zásobu, čo je dôležitým faktorom,“ vyjadril sa študent žurnalistiky Tomáš Kotlárik.

Na počesť významného slovenského buditeľa Mateja Hrebendu bol v roku 1955 marec vyhlásený za mesiac kníh. Preslávil sa, ako zberateľ rozprávok a ľudových piesní. Matej Hrebenda sa podieľal na šírení knižnej literatúry po Slovensku.

Autor: Michaela Belkoťáková

vdvPridaj komentár