Mesto Prievidza šetrí na verejnom osvetlení

Prímestské časti Hradec, Malá a Veľká Lehôtka sú bez umelého osvetlenia každý deň od polnoci do štvrtej hodiny ráno. Obyvatelia, zvyknutí na osvetlenie, sa obávajú zvýšenej kriminality.

PRIEVIDZA, 30. 11. 09. Poslanci prievidzského mestského zastupiteľstva znížili z dôvodu finančnej krízy rozpočet spoločnosti Unipa, ktorá spravuje verejné osvetlenie, za účelom ušetriť. Priamo v meste už nesvieti približne dvesto lámp, v prímestských častiach sú vypnuté každú noc všetky po dobu štyroch hodín.

V Prievidzi svieti každá druhá lampa na miestach, kde je nižšia frekvencia ľudí a áut, teda hlavne pri rodinných domoch. Na cestách prvej triedy alebo pri panelákoch s väčšou hustotou obyvateľstva funguje verejné osvetlenie bez zásahov, tak ako doteraz. Takisto lampy svietia aj na križovatkách a prechodoch pre chodcov. Vypnuté lampy sú označené modrou farbou. Dokedy tento stav potrvá, je otázne a bude to závisieť od finančnej situácie okresného mesta.

Hoci sa poslanci zhodli, že tento krok je v rámci šetrenia nevyhnutný, u ľudí sa stretávame s inými reakciami. Obávajú sa zvýšenej kriminality a hlavne krádeží, zaspávajú s obavami. Do prímestských častí však opäť budú chodiť aj hliadky Mestskej polície.Pridaj komentár