Michael Kolář prestúpil do tímu Saxo Bank

 

Žilinský odchovanec prestúpil z Dukly Trenčín Trek do tímu Saxo Bank a stane sa tak po Petrovi Velitsovi, Martinovi Velitsovi, Jurajovi Saganovi a Petrovi Saganovi piatym Slovákom vo World Tour tíme.

Trenčín. S dánskym tímom podpísal zmluvu na dve sezóny. Bude tak jazdiť spolu s elitnými jazdcami ako sú Roman Kreuziger z Českej republiky alebo Alberto Contador zo Španielska, ktorý je dvojnásobným víťazom najnáročnejších pretekov na svete Tour de France.

  ,,Ja som momentálne ešte vo fáze, kedy tomu nemôžem uveriť. Asi každý mladý cyklista má sen dostať sa do Pro Tour a nie každému to vyjde. Vyzerá to tak, že mne sa to podarilo a teším sa na všetko, čo príde,“ uviedol Kolář pre server cycling-info.sk, kde zároveň dodáva: ,,Nemôžem mať teraz veľké vízie a ciele. Prechod do profi pelotónu je veľkým skokom. Verím, že mi tréningový aj pretekový rytmus sadnú a budem dobre plniť úlohy, ktoré mi stanovia, teda budú so mnou spokojní.“

 Slovenského reprezentanta si vybral samotný generálny manažér tímu Saxo Bank Bjarne Riis, ktorý je taktiež víťazom Starej dámy. Hlavným dôvodom je úspešná sezóna 2013, v ktorej vyhral štyri medzinárodné podujatia a získal počas nej 111 UCI bodov.

  ,,Saxo Bank je skvelé družstvo. Bjarne Riis má výborný čuch na pretekárov a iba tak hocikomu zmluvu neponúkne. A to ešte Slovákovi. Verím, že sa pod jeho vedením bude Mišo naďalej zlepšovať a zaznamená nejeden úspech,“ uviedol pre cycling-info.sk manažér Dukly Trenčín Trek Ján Valach.

 Michael Kolář začínal s cyklistikou v žilinskom Cyklistickom spolku u trénera Milana Novosada, v roku 2011 pôsobil v bratislavskom Interi u Pavla Gálika a posledné dve sezóny v Dukle Trenčín Trek s Jánom Valachom. Zúčastnil sa aj tohtoročných Majstrovstiev sveta vo Florencii, ktoré však nedokončil.Pridaj komentár