Michal Hvorecký zavítal aj na pôdu KU

Študenti, no i profesori katolíckej univerzity mali možnosť vypočuť si autorské čítanie a porozprávať sa s autorom Michalom Hvoreckým.

RUŽOMBEROK, 30. september 2013. V priestoroch Filozofickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku sa konala beseda s mladým slovenským autorom Michalom Hvoreckým.

Študenti a každý kto mal záujem prísť, si tak mohol vypočuť autorské čítanie vybraných príbehov z knihy Naum. Ako prvú autor prečítal poviedku s názvom Láska a smrť na Vianoce a následne za tým ukážku z príbehu Fater.

Po prednesení spomínaných príbehov nasledovala krátka beseda s autorom. „Nechcem sa nikam ponáhľať. Chcem si sám určovať termíny,“ odpovedal Hvorecký po otázke, či ho jeho agent nabáda k častejšiemu vydávaniu kníh. „Pre mňa bolo oveľa ťažšie napísať druhú knihu, ako tú prvú,“ priznal počas rozhovoru o autoroch, ktorí upadli do zabudnutia krátko po vydaní svojho debutu.

Michal Hvorecký sa narodil 29. decembra 1976 v Bratislave. Vyštudoval estetiku na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre a aktuálne je doktorandom na vysokej škole manažmentu. Venuje sa próze, publicistike, fejtónom a najnovšie aj umeleckým prekladom z nemeckého jazyka. Jeho knihy boli preložené do šiestich jazykov a momentálne pracuje na autobiografickej knihe. Jeho tvorbu ovplyvnil český filozof a spisovateľ Egon Bondy.Pridaj komentár