Miroslav Drobný z projektu zodpovedne.sk poukázal na nástrahy internetu

IT Klub v spolupráci s katedrou informatiky Katolíckej univerzity (KU) v Ružomberku zorganizoval prednášku týkajúcu sa bezpečnosti na internete.

Tvorca projektu prednášal študentom, ale aj pedagógom KU o projektoch, ktoré sa zaoberajú deťmi a ich stráveným voľným časom na internete. Študenti sa od Miroslava Drobného dozvedeli viac o detských linkách pomoci, kyberšikanovaní, detskej pornografii, či sociálnych sieťach.

Projekt pomoc.sk slúži deťom podobne ako linka dôvery. Taktiež je výborný projekt stopline.sk, kde mnohé deti nahlasujú nezákonný obsah, obrázky alebo stránky. „V tomto projekte je zapojených 48 ľudí, ktorí sú po celom svete a pri takýchto nezákonných veciach spolupracujú s políciou. Dnešné deti treba upozorňovať na to, že všetko čo zverejnia na internete môže niekto zneužiť,“ vyjadril sa Miroslav Drobný.

Spomenul aj knižné vydanie projektu ovce.sk. „Každá rozprávka, ktorú projekt vytvorí, je zameraná na prospešnú tému, z ktorej sa deti poučia, či už ide o anorexiu, fotografie na internete alebo on-line vzťahy,“ podotkol Miroslav Drobný.  Príbehy z tejto knihy je možné nájsť aj na webovej stránke projektu. Kniha mala vlastný prieskum medzi rodičmi a deťmi. „Snažíme sa vytvoriť knihu, ktorá zaujme  dievčenskú aj chlapčenskú spoločnosť,“ dodal Miroslav Drobný.

„Vzhľadom na problematiku, o ktorej bola prednáška, sme očakávali omnoho viac študentov, ale aj s počtom 230 sme boli spokojní. Miroslav Drobný vedel zaujať študentov a sme radi, že si našiel čas a prišiel na KU ,“ vyjadril sa spoluorganizátor Tomáš Ďurčák.

Projekt ovce.sk vznikol ako súčasť projektov zodpovedne.sk, pomoc.sk a stopline.sk. Projekt je zameraný na bezpečnosť detí a mládeže, najmä na riziká internetu, mobilov a moderných technológií.

Autor: Michaela Belkoťáková

ovce.skPridaj komentár