Na banskobystrickom námestí vítali ľudia olympijskú víťazku

V meste pod Urpínom sa konali veľké oslavy. Sem totiž zavítala naša jediná medailistka z olympiády v Soči, Anastasia Kuzminová.

Banská Bystrica – Na námestí v Banskej Bystrici sa konal ceremoniál, ktorý mal osláviť úspechy našich športovcov na ZOH v Soči. Na spoločnom pódiu sa predstavili lyžiar Adam Žampa či kariéru končiaci biatlonista Pavol Hurajt. Najväčšiu pozornosť však pútala držiteľka zlatej olympijskej medaily, Anastasia Kuzminová.

Približne šesťtisíc ľudí na námestí SNP mohlo sledovať, ako „Nasťa“ priniesla domov zlato. Po oslavnej jazde v otvorenom aute prišla na pódium, kde ju privítal banskobystrický primátor Peter Gogola. Ten jej k veľkému úspechu zablahoželal a daroval jej detviansky kroj ako symbol domova. Ďalej ju prezident Slovenského zväzu biatlonu Ján Hyža menoval za kráľovnú biatlonu.

Po odovzdaní darčekov nasledoval príhovor 29-ročnej rodáčky z ruského Ťumenu. „Chlapci mi fandili celé tri kolá, dali do toho toľko síl, že už potom nevládali, ale nehnevajte sa na nich,” vtipne zhodnotila aj slovenských hokejistov.

K úspechu našej biatlonistky sa vyjadril jeden z prítomných divákov, Banskobystričan Ivan: „Nasti som veľmi držal palce a som rád, že doniesla domov zlato. Všetci z Banskej Bystrice sme na ňu nesmierne hrdí a veríme, že si túto radosť zopakujeme aj o štyri roky.“

Celý ošiaľ okolo Kuzminovej bol cítiť aj v Ružomberku, kde ju povzbudzovali študenti KU. Mnohí jej výkony dokonca pozerali aj počas vyučovania. Samozrejme, výkony Kuzminovej som sledoval. Trošku ma mrzí, že nedosiahla na medailu i v stíhacích pretekoch, ale je to perfektná reklama pre Slovensko a náplasť na hrozné výkony našich hokejistov,“ vyjadril sa Juraj, študent z katedry žurnalistiky.

Anastasia Kuzminová je slovenská reprezentantka v biatlone. Narodila sa v roku 1984 v ruskom meste Ťumen a slovenské občianstvo vlastní od decembra 2008. Je dvojnásobná olympijská víťazka a držiteľka jednej striebornej medaily. Momentálne býva v Banskej Bystrici s manželom Danielom a synom Jelisejom.Pridaj komentár